Pomysły na krótkie fryzury z grzywką – 17 propozycji na ciekawe upięcia

Krótkie włosy z grzywką to jeden z hitów ostatnich lat, który bije kolejne rekordy popularności wśród kobiet na całym świecie. Takie fryzury są proste, wygodne i modne jednocześnie, a do tego pasują praktycznie do każdego typu urody, ponieważ umożliwiają uzyskanie nieskończenie wielu stylizacji. Jest to więc doskonała propozycja dla osób, które nie lubią ograniczać się do jednego upięcia, wszak krótkie włosy z grzywką można wykorzystać zarówno w formie luźnej fryzury w sam raz na co dzień, jak i wyszukanej stylizacji na wymagające galowego stroju okazje. Komu zatem najbardziej pasują i jakie są ich największe zalety? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury oraz zapoznania się z przygotowanymi przez nas inspiracjami na krótkie włosy z grzywką!


W tym artykule znajdziesz:
1. Komu pasują krótkie włosy z grzywką?
2. Jakie są zalety krótkich włosów z grzywką?
3. Modne fryzury z krótkich włosów z grzywką
4. Inspiracje na krótkie włosy z grzywką – galeria zdjęć z 17 pomysłami na damskie fryzury


Komu pasują krótkie włosy z grzywką?

Krótkie włosy z grzywką to bardzo szeroka kategoria, do której zaliczamy wiele różnych fryzur. To powoduje, że można dopasować je praktycznie do każdego typu urody, w związku z czym sprawdzą się zarówno w przypadku twarzy kwadratowej, okrągłej, jak i trójkątnej. Bardzo ważna będzie jednak długość i sposób ułożenia grzywki, które będą miały ogromny wpływ na finalny wygląd wykonanej stylizacji. Wobec tego, trzeba pamiętać, że proste, długie grzywki najlepiej wyglądają u osób z twarzami pociągłymi i owalnymi oraz tych, które mają wysokie czoło, natomiast grzywka krótka będzie lepszym wyborem u kobiet z niskim czołem, ponieważ optycznie wydłuży rysy twarzy. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że grzywka prosta, niezależnie od długości, nie sprawdzi się u osób z twarzami okrągłymi, dlatego że może je wizualnie skracać oraz podkreślać krągłe policzki. W tym wypadku lepiej postawić na fryzury z grzywką na boki, które sprawdzą się również w przypadku twarzy trójkątnych i kwadratowych z uwagi na fakt, że tak ułożone włosy przetną czoło na pół, dzięki czemu poprawią rysy twarzy i zwężą jej górną część.

Jakie są zalety krótkich włosów z grzywką?

Krótkie włosy z grzywką to pomysł na fryzurę wygodną, modną i uniwersalną jednocześnie, która przy odpowiedniej długości i ułożeniu grzywki pozwali skutecznie wymodelować rysy twarzy oraz umożliwia uzyskanie skrajnie różnych stylizacji – poczynając od kosmyków prostych, przez fryzury z kręconymi włosami, aż na artystycznym nieładzie na głowie kończąc. Dodatkowo, jest to tak szeroka kategoria, że cięcia do niej zaliczane można dopasować do każdego rodzaju, typu i długości kosmyków oraz wszystkich kształtów twarzy, dzięki czemu mogą z nich korzystać osoby bez względu na wiek. Następnym atutem krótkich włosów z grzywką jest możliwość wyeksponowania twarzy, co dotyczy przede wszystkim fryzur z rozpuszczonymi włosami, dzięki którym końcówki można dowolnie ułożyć, przykładowo związując je, spinając lub robiąc z nich warkoczyki. Oprócz tego, takie upięcia umożliwiają ukrycie niektórych mankamentów, takich jak pulchne policzki oraz zbyt wysokie lub zbyt niskie czoło.

Modne fryzury z krótkich włosów z grzywką

Krótkie włosy z grzywką to bardzo modne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają światowe gwiazdy! Na taką fryzurę zdecydowała się między innymi Rihanna, Katy Perry, Jennifer Lopez, Selena Gomez, Anne Hathaway, Dakota Johnson oraz Rita Ora. W ślad za nimi podąża wiele kobiet, które coraz chętniej wybierają takie cięcia, a tym samym pojawia się wiele ich nowych wariacji. I nic w tym dziwnego, wszak krótkie włosy można dopasować do każdego typu urody, kształtu twarzy oraz rodzaju i koloru włosów, a dodatkowo są bardzo wygodne i łatwo nad nimi zapanować! To jednak nie wszystko! Ich największym atutem jest bowiem uniwersalność, dzięki której takie cięcia wyglądają doskonale w formie fryzur na grzybka, fryzur bob z grzywką, fryzur bombek oraz fryzur z opaską! W każdej z tych propozycji krótkie włosy z grzywką będą modnym i efektownym dopełnieniem wybranej kreacji. A jak to wygląda na zdjęciach? Już Wam pokazujemy! W naszej galerii zdjęć znajdziecie aż 17 inspiracji na krótkie włosy z grzywką, dlatego jeżeli widzieliście już nasz wpis, w którym przedstawiamy sposoby na pogrubienie cienkich i rzadkich włosów, czas najwyższy przejść do oglądania!

Inspiracje na krótkie włosy z grzywką – galeria zdjęć z 17 pomysłami na damskie fryzury

Krótkie włosy z grzywką

Źródło

Jasne włosy fryzura bob z grzywką

Źródło

Inspiracje na krótkie włosy z grzywką

Źródło

Modne włosy do ramion

Źródło

Krótkie blond włosy z grzywką

Źródło

Krótka fryzura z grzywką z kolorowych włosów

Źródło

Ciemne włosy fryzura bob z grzywką

Źródło

Inspiracje na fryzurę bombka z krótkich włosów

Źródło

Cieniowana fryzura na grzybka

Źródło

Pomysły na krótkie włosy z grzywką

Źródło

Włosy z grzywką do ramion

Źródło

Jasne krótkie włosy z grzywką

Źródło

Krótka fryzura z grzywką z jasnych włosów

Źródło

Ciemne włosy z grzywką do ramion

Źródło

Ciemne krótkie włosy z grzywką

Źródło

Krótka fryzura z grzywką z ciemnych włosów

Źródło

Inspiracje na krótkie fryzury z grzywką

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak pobudzić uśpione cebulki włosów oraz przedstawiamy domowe sposoby na zagęszczenie włosów.