Inspiracje na fryzury na grzybka – 14 modnych pomysłów

Fryzura na grzybka, którą kojarzymy głównie z wczesnymi latami 90, w ostatnim czasie powraca do łask. Jest to idealnie rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, prostotę i uniwersalność, a przy tym chcą uzyskać niecodzienną, ale modną stylizację. Wszystko dlatego, że krótkie włosy pozwalają na łatwe i szybkie uczesania, dzięki czemu nie trzeba spędzać długich godzin na ich układaniu. Kolejną ich zaletą jest wspomniana wcześniej wielowymiarowość, za sprawą której fryzura na grzybka sprawdzi się zarówno w formie luźnych upięć na co dzień, jak i gustownych stylizacji na bardziej wymagające okazje. Jak zatem dokładniej wygląda? Czym się charakteryzuje i komu pasuje najlepiej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Czym wyróżnia się fryzura na grzybka?
2. Komu pasuje fryzura na grzybka?
3. Krótkie i długie fryzury na grzybka w modnej odsłonie – galeria zdjęć


Czym wyróżnia się fryzura na grzybka?

Fryzura na grzybka to jedna z najbardziej klasycznych fryzur z rozpuszczonymi włosami, która w ostatnich latach powoli, ale regularnie zyskuje na popularności. Jak więc wygląda? Wbrew pozorom nie da się jej dokładnie scharakteryzować, ponieważ istnieje wiele jej wariacji zarówno z krótszych, jak i dłuższych włosów. Mimo to, cechą wspólną dla każdej z nich jest taka sama długość kosmyków z przodu i z tyłu oraz to, że powinny one sięgać okolicy między brodą a ramionami. W przypadku podstawowej wersji są to krótkie pasma z prostą grzywką, które najlepiej ciąć warstwami. Oznacza to, że włosy powinny być krótsze pod spodem, zaś na wierzchu dłuższe, a grzywka najlepiej, aby łączyła się z resztą włosów. W ten sposób uzyskamy kształt przypominający wyglądem grzybka, dzięki czemu stworzymy popularną fryzurę na grzybka. Musimy jednak pamiętać, że bardzo ważne jest tutaj odpowiednie cięcie, dlatego przed wyborem salonu fryzjerskiego, najlepiej zapoznać się z opiniami na jego temat, aby po wykonaniu usługi móc cieszyć się profesjonalnie zrobioną fryzurą.

Komu pasuje fryzura na grzybka?

Fryzury z włosów do ramion pasują praktycznie do każdego kształtu twarzy oraz rodzaju i typu włosów, dzięki czemu z powodzeniem mogą wybierać je osoby w każdym wieku. To jednak nie jedyna ich zaleta! Jest to bowiem idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią spędzać długich godzin na stylizowaniu kosmyków, a wszystko dlatego, że ze względu na ich długość nie ma problemów z ich układaniem. Kolejnym ich atutem jest to, że fryzura na grzybka rekompensuje osobom z cienkimi końcówkami ich mniejszą objętość, zaś tym z grubszymi pozwala w łatwy sposób nad nimi zapanować. Oprócz tego, wybierając taką długość mamy możliwość wyeksponowania twarzy i co ważne, podobnie do fryzury bombki mamy do czynienia z propozycją bardzo modną i stylową, dzięki czemu można ją wykorzystać praktycznie w każdej sytuacji. Należy jednak wiedzieć, że pomimo tych licznych zalet, taka stylizacja nie każdemu może pasować. Dotyczy to szczególnie osób z drobną twarzą, delikatnymi liniami żuchwy oraz gładkimi, prostymi włosami. Oczywiście tak jak w przypadku innych fryzur, nie możemy też zapominać o regularnej pielęgnacji, która ma ogromny wpływ na finalny wygląd, dlatego warto na co dzień korzystać z domowych maseczek na włosy oraz domowych sposobów na kruszące się włosy, za sprawą których pasma będą nawilżone i odżywione, a tym samym będą wyglądały jeszcze efektowniej. A jak fryzury z grzybkiem wyglądają na zdjęciach? Mamy dla Was galerię pełną modnych inspiracji! Zapraszamy do przeglądania!

Krótkie i długie fryzury na grzybka w modnej odsłonie – galeria zdjęć

Fryzura na grzybka z niebieskich włosów

Źródło

Modna fryzura na grzybka

Źródło

Fryzura na grzybka w modnej odsłonie

Źródło

Cieniowana fryzura na grzybka

Źródło

Krótka fryzura na grzybka

Źródło

Fryzura na grzybka

Źródło

Kolorowa fryzura na grzybka

Źródło

Fryzura na grzybka z jasnych włosów

Źródło

Pomysły na fryzury na grzybka

Źródło

Fryzura na grzybka z cieniowanych włosów

Źródło

Fryzura na grzybka z ciemnych włosów

Źródło

Fryzura na grzybka z kolorowych włosów

Źródło

Fryzura na grzybka z blond włosami

Źródło

Inspiracje na fryzury na grzybka

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy inspiracje na fryzury z opaską oraz pokazujemy pomysły na włosy średniej długości.