Fryzura bombka krótka i długa – cechy charakterystyczne

Fryzura bombka w ostatnich latach stała się niezwykle popularna wśród kobiet na całym świecie. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i wygodne, dzięki czemu na takie stylizacje decydują się zarówno osoby dojrzałe, jak i zdecydowanie młodsze. I choć wydaje się, że fryzury bombki są bardzo uniwersalne, to należy zaznaczyć, iż nie do każdego typu urody będą pasowały. Jest to bowiem zależne przede wszystkim od kształtu twarzy i gęstości włosów, dlatego przed zmianą fryzury warto zapoznać się z naszym poradnikiem lub zasięgnąć opinii fryzjera. Jak więc wyglądają fryzury bombki i dla kogo będą najodpowiedniejsze? Sprawdźcie!


W tym artykule znajdziesz:
1. Charakterystyka fryzury typu bombka
2. Długa i krótka fryzura bombka – co warto wiedzieć?
3. Dla kogo jest fryzura bombka?
4. Inspiracje na krótkie fryzury bombki
5. Pomysły na długie fryzury bombki


Charakterystyka fryzury typu bombka

Fryzura bombka dzieli się na włosy krótkie i długie. Te są bardzo oryginalne i łatwo rozpoznawalne, gdyż charakteryzują się bardzo niesymetrycznym cięciem z jednej strony głowy. Włosy z przodu są dłuższe od tych z tyłu, tworząc w ten sposób kształt przypominający okrąg, a całość prezentuje się niezwykle modnie i elegancko. Sama fryzura występuje w trzech różnych wariantach:

  • prostej,
  • lekko wystrzępionej,
  • układającej się warstwami.

Asymetria fryzury bombka powoduje, że włosy optycznie powiększają swoją objętość i sprawiają wrażenie, jakby było ich więcej. Pamiętajmy jednak, że ostateczna wersja powinna być dopasowana do typu urody osoby decydującej się na taką fryzurę, a w podjęciu decyzji pomoże wykwalifikowany fryzjer.

Długa i krótka fryzura bombka – co warto wiedzieć?

Niezwykle istotnym zagadnieniem dla osób, które decydują się na wybór fryzury bombki jest to, czy decydować się na wersję krótką czy długą. Ta w wersji krótkiej jest nieco bardziej uniwersalna, dzięki czemu świetnie komponuje się zarówno z luźnymi, jak i eleganckimi kreacjami, zaś ta w wersji długiej jest polecana zwłaszcza kobietom przygotowującym się do ważnych okazji, wymagających wieczorowych strojów.

W przypadku wyższych kobiet, dobrym pomysłem jest zastosowanie fryzury bombki z cięciem na poziomie około 2 centymetrów poza linię kości obojczykowych, co umożliwi optyczne skrócenie szyi, natomiast w przypadku niższych osób, lepiej zdecydować się na cięcie do 2 centymetrów nad wspominanymi kośćmi. Świetnym rozwiązaniem jest również fryzura bombka z wygolonym bokiem, choć jest to propozycja dla kobiet lubiących eksperymentować.

Dla kogo jest fryzura bombka?

Fryzury bombki są doskonałym wyborem dla osób, które chcą diametralnie zmienić swój wygląd. Jest to świetny pomysł na cięcie dla kobiety chcącej wyglądać lekko i kobieco, nie tracąc jednocześnie swego seksapilu. Bombki sprawdzą się szczególnie w przypadku włosów prostych, gdyż włosy falowane i kręcone należałoby wcześniej prostować, co może pochłaniać mnóstwo czasu. Warto również wspomnieć, iż nie zaleca się ich stosowania w przypadku twarzy smukłych i szczupłych, a najlepszy efekt daje w połączeniu z twarzą okrągłą, kwadratową lub pociągłą. A jak to wygląda w rzeczywistości? Sprawdźcie nasze inspiracje!

Inspiracje na krótkie fryzury bombki

Fryzura bombka z blond włosów

Źródło

Fryzura bombka z czarnych włosów

Źródło

Fryzura bombka z krótkich włosów

Źródło

Fryzura bombka krótkie włosy

Źródło

Inspiracje na fryzurę bombka z krótkich włosów

Źródło

Pomysły na długie fryzury bombki

Fryzura bombka z długich włosów

Źródło

Fryzura bombka z dłuższych włosów

Źródło

Fryzura bombka z kolorowych włosów

Źródło

Fryzura bombka z włosów do ramion

Źródło

Fryzura bombka z długich ciemnych włosów

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak przyspieszyć wzrost włosów oraz wyjaśniamy jak często myć włosy.