Jak zagęścić brwi domowymi sposobami?

Brwi to jeden z kluczowych elementów oprawy oczu, a tym samym jest to ważny aspekt wyglądu całej twarzy. Niestety, cienkie i rzadkie są zmorą wielu kobiet, dlatego wiele osób szuka sposobów na ich zagęszczenie. Jak więc zrobić to skutecznie? W jaki sposób zagęścić brwi, tak aby szybko i naturalnie dodać im uroku? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jakie są przyczyny wypadania brwi?
2. Jak zagęścić rzadkie brwi?
3. Domowe sposoby na gęste brwi


Jakie są przyczyny wypadania brwi?

Na początek warto zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku włosów utrata kilku brwi dziennie jest całkowicie normalnym procesem. Pojedyncze włoski wypadają, aby zrobić miejsce nowym i silniejszym. Według szacunków, w ciągu 24 godzin gubimy około 2-3 brwi, tak więc w przypadku, gdy zauważyliśmy większe ubytki należy skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem. Co zatem przyczynia się do nadmiernego wypadania brwi? Do najczęstszych powodów zaliczamy:

 • niewłaściwą pielęgnację (np. stosowanie nieodpowiednich kosmetyków),
 • zbyt częste stosowanie zabiegów (np. henny),
 • alergię na komponenty kosmetyków,
 • nieprawidłową depilację,
 • niewłaściwą dietę (np. spożywanie zbyt małej ilości witamin i minerałów),
 • negatywny wpływ czynników zewnętrznych (np. narażanie na zbyt niskie i zbyt wysokie temperatury),
 • przebyte leczenie (np. chemioterapia),
 • zaburzenia hormonalne (np. niedoczynność tarczycy),
 • atopowe zapalenie skóry,
 • łysienie plackowate brwi,
 • osłabienie organizmu,
 • stres.

Jak zagęścić rzadkie brwi?

Jak zagęścić brwi? Kurację warto rozpocząć zaniechania ich regulacji. Tajemnicą kształtu brwi jest bowiem jego dopracowanie, co oznacza, że nie powinniśmy zbyt często ich wyrywać, aby dać im w pełni odrosnąć. To właśnie dlatego rozpoczynając zapuszczanie włosków, powinniśmy wyposażyć się w maskarę do brwi lub kredkę zakończoną szczoteczką. W tym wypadku zarówno jednym, jak i drugim produktem można optycznie je zagęścić, uporządkować i nadać im wstępny kształt. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest stosowanie odżywki lub serum. Należy jednak zaznaczyć, że bardzo ważny będzie skład wybranego preparatu. W przypadku brwi, za najlepsze składniki uważa się keratynę, biotynę i prowitaminę B5, które działają wzmacniająco oraz wyciągi roślinne, które odżywiają i nawilżają. Po takiej kuracji, gdy stosowanie odżywki lub serum po kilku tygodniach zacznie przynosić pożądane efekty, wówczas można odrysować brwi od szablonu, następnie zaznaczyć kredką, a na koniec usunąć wszystko, co wystaje poza obrysowany kształt.

Domowe sposoby na gęste brwi

Jak skutecznie zagęścić brwi nie wydając fortuny? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów, które z powodzeniem można stosować w domowym zaciszu!

1. Olejek rycynowy na gęste brwi

Stosowanie olejku rycynowego na brwi to jeden z najlepszych sposobów na gęste, mocne i piękne brwi. Jego regularne używanie pobudza mieszki włosowe oraz stymuluje wzrost włosków, a oprócz tego pomaga w ich zagęszczeniu i przyciemnieniu. Aby skorzystać z jego właściwości, wystarczy nałożyć kilka kropli na patyczek higieniczny, a następnie delikatnie rozprowadzić na całej powierzchni, na której rosną włoski i pozostawić na całą noc. Taki zabieg należy stosować codziennie, aby uzyskać zauważalne efekty.

2. Aloes na gęste brwi

Kolejnym sposobem na wzmocnienie i zagęszczenie brwi jest wykorzystanie aloesu, czyli rośliny o niezwykle dobroczynnych właściwościach! Ten naturalny kosmetyk działa wzmacniająco na włoski, a jego stosowanie za sprawą zawartości aloeniny pobudza je do wzrostu. Jak więc go używać? Wystarczy wykonywać nim delikatny masaż powierzchni, na której rosną włoski przez około 10 minut, a następnie pozostawić go na kolejne 10 minut i po tym czasie zmyć. Taki zabieg należy stosować codziennie, najlepiej kilka razy w ciągu dnia, aby uzyskać zauważalne efekty.

3. Olejek migdałowy na gęste brwi

Olejek migdałowy to kolejny zbawienny preparat, który za sprawą zawartości witaminy A i E wzmacnia i zagęszcza brwi. Jak więc go stosować? Podobnie jak w przypadku olejku rycynowego, wystarczy przy użyciu patyczka higienicznego delikatnie wmasować go w łuk brwiowy, a następnie pozostawić na całą noc i rano dokładnie zmyć. Taki zabieg należy wykonywać codziennie, aby uzyskać zauważalne efekty.

4. Wcierka z rzodkiewki na gęste brwi

Jak zagęścić brwi i poprawić ich kondycję domowymi sposobami? Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie soku z rzodkiewki, który działa wzmacniająco i odżywczo na brwi, a oprócz tego pobudza je do wzrostu. Jak więc go używać? Aby skorzystać z jego dobroczynnych właściwości, wystarczy regularnie wmasowywać go w nasadę brwi. Taki zabieg należy wykonywać codziennie, aby uzyskać zauważalne efekty.

5. Olej kokosowy na gęste brwi

Następnym bardzo skutecznym sposobem na gęste i zdrowe brwi jest stosowanie oleju kokosowego, który zawiera trójgliceryd kwasu laurynowego. Jest to komponent, który strukturą przypomina białko we włosach, a jego największą zaletą jest możliwość przenikania w głąb trzonu włosa. Jak zatem wykorzystać jego dobroczynne właściwości? Wystarczy nałożyć olej kokosowy za pomocą wacika lub delikatnej szczoteczki na powierzchnię, na której rosną włoski, a następnie delikatnie wmasować. Taki zabieg należy stosować codziennie, aby uzyskać zauważalne efekty.

6. Oliwa z oliwek na gęste brwi

Oliwa z oliwek to kolejny naturalny produkt, który ma zbawienny wpływ między innymi na brwi. Jako olej pochodzenia roślinnego jest bardzo często stosowana w kosmetyce naturalnej, dla przykładu w formie domowych peelingów na dłonie, domowych maseczek na dłonie, domowych sposobów na zagęszczenie włosów oraz domowych sposobów na porost włosów. Jak więc wykorzystać ją do wzmocnienia i odżywienia brwi? Wystarczy zamoczyć w oliwie opuszek palca, a następnie delikatnie wmasować ją w brwi i pozostawić na kilka godzin, aby zregenerować zniszczone włoski i pobudzić krążenie krwi skóry wokół brwi. Taki zabieg możemy powtarzać kilka razy dziennie, a najlepsze efekty uzyskamy stosując go codziennie.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak zrobić makijaż smokey eyes oraz przedstawiamy sposoby na usztywnienie włosów.