Olejek rycynowy stosowany na brwi – jakie efekty daje?

Gęste, zadbane i wystylizowane brwi to jeden z atrybutów współczesnej kobiety. Element ten podkreśla piękno oczu, a jednocześnie powoduje, że stają się one wyraźniejsze i bardziej ponętne. To właśnie dlatego tak istotna jest ich regularna pielęgnacja, dzięki której można znacznie poprawić ich wygląd. Do tego doskonale sprawdza się olejowanie brwi przy użyciu oleju rycynowego, którego stosowanie wzmacnia, odżywia i zagęszcza brwi. Jak więc go dokładniej używać i jakie efekty przynosi stosowanie oleju rycynowego na brwi? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Czym jest olejek rycynowy i jakie są jego właściwości?
2. Olejek rycynowy na brwi – zastosowanie
3. Olejek rycynowy do brwi – efekty stosowania
4. Olejek rycynowy – jak nakładać na brwi?
5. Olejek rycynowy na brwi – środki ostrożności


Czym jest olejek rycynowy i jakie są jego właściwości?

Olej rycynowy to produkt pochodzenia roślinnego, który pozyskuje się z nasion rącznika pospolitego, czyli rośliny wywodzącej się z północno-wschodniej Afryki i Bliskiego Wschodu. Jest to substancja o gęstej konsystencji i jasnożółtej barwie, której głównym składnikiem jest kwas rycynolowy. Oprócz tego, zawiera ona mniejsze ilości kwasu linolowego, oleinowego oraz palmitynowego i jak dowiodły badania, to właśnie te komponenty odpowiadają za jej pozytywne właściwości, dzięki czemu można z powodzeniem wykorzystać ją do pielęgnacji brwi, włosów i rzęs. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że rycyna znajdująca się w nasionach rącznika pospolitego jest środkiem bardzo toksycznym, przez co jej spożycie może nawet prowadzić do śmierci. W związku z tym produkcja tej dobroczynnej substancji obejmuje wyciskanie na zimno, a następnie pasteryzowanie z wodą, aby doprowadzić do rozkładu trucizny. W ten sposób powstaje olej rycynowy, który jest całkowicie bezpieczny i dostępny bez recepty.

Olejek rycynowy na brwi – zastosowanie

Wiele kobiet marzy o gęstych, zdrowych i zadbanych brwiach. Niestety, nie każdej z nich udaje się ten efekt osiągnąć, ponieważ spora część osób przez uwarunkowania genetyczne, nieprawidłową regulację oraz brak dbania o wygląd brwi ma skłonności do ich szybkiej utraty. W takim wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie oleju rycynowego, czyli substancji, której dobroczynne właściwości pielęgnacyjne znane są od wieków. Preparat ten dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych skutecznie odżywia brwi, stymuluje je do wzrostu i zapobiega ich wypadaniu, w efekcie czego jego stosowanie pozwala je zagęścić i poprawić ich wygląd. Dodatkowo, używanie oleju rycynowego do pielęgnacji brwi pozwala je wyeksponować, co powoduje, że oprawa oczu staje się wyraźniejsza, a tym samym spojrzenie wygląda na głębsze i atrakcyjniejsze. Oprócz tego, mogą używać go również osoby z jasnymi włoskami, ponieważ jego stosowanie pozwala je delikatnie przyciemnić. Jest to więc doskonała alternatywa dla drogich odżywek, które można kupić w drogeriach.

Olejek rycynowy do brwi – efekty stosowania

Pierwsze efekty stosowania oleju rycynowego na brwi można zaobserwować już po 4-5 tygodniach używania. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że dobroczynne właściwości tego preparatu przyniosą zamierzone rezultaty jedynie w momencie, gdy będziemy używali go regularnie. W takim wypadku efektem jego stosowania będzie:

  • ograniczenie wypadania brwi,
  • przyspieszenie wzrostu włosków,
  • wzmocnienie wyrastających włosków,
  • zagęszczenie brwi,
  • przyciemnienie brwi,
  • wzmocnienie brwi.

I choć wydaje się, że jest to proces wymagający poświęcenia dużej ilości czasu, to w rzeczywistości zabieg ten zajmuje naprawdę niewiele. Jego efektem będzie zauważalna poprawa kondycji włosków, dlatego stosowanie oleju rycynowego na brwi zdecydowanie jest warte poświęcenia tych kilku chwil, które już po kilku tygodniach przyniosą zamierzone rezultaty.

Olejek rycynowy – jak nakładać na brwi?

Stosowanie olejku rycynowego na brwi poprawi ich kondycję tylko i wyłącznie wtedy, gdy będziemy używali go regularnie. Wobec tego, powinno się stosować go codziennie, najlepiej raz w ciągu dnia, przed pójściem spać. Jak więc go nakładać? Już podpowiadamy!

  1. Zabieg rozpoczynamy od dokładnego zmycia makijażu i umycia twarzy, tak aby nie pozostały na niej żadne kosmetyki.
  2. Aplikujemy niewielką ilość oleju rycynowego na patyczek kosmetyczny lub spiralkę do czesania włosków, a następnie nakładamy bezpośrednio na brwi.
  3. Gdy okazało się, że zaaplikowaliśmy go za dużo, możemy nadmiar preparatu usunąć, aby nie dostał się do oka.
  4. Na koniec tak zaaplikowany olejek pozostawiamy na całą noc, a rano po przebudzeniu zmywamy go ciepłą wodą.

Jeżeli chcemy dodatkowo wzmocnić efekt tego zabiegu, doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie właściwości kosmetycznych gliceryny, którą aplikuje się przed olejowaniem i która łatwo wchłania się w głąb warstwy rogowej naskórka, ułatwiając w ten sposób transport substancji odżywczych do wnętrza skóry.

Olejek rycynowy na brwi – środki ostrożności

Olej rycynowy stosowany na paznokcie i brwi pozwala osiągnąć zaskakująco dobre rezultaty. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że nie każdy może korzystać z jego dobroczynnych właściwości. Dotyczy to przede wszystkim osób, które są uczulone na tą substancję oraz tych, których skóra ma skłonności do występowania reakcji alergicznych. Dodatkowo, preparat ten charakteryzuje się silnym działaniem, w związku z czym w niektórych przypadkach może wywoływać podrażnienia. Wobec tego, gdy zauważymy, że na skórze pojawiają się czerwone plamy i zaczyna ona piec i swędzieć, od razu powinniśmy zaprzestać jego używania. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy spostrzeżemy, że brwi lub rzęsy stają się słabsze lub zaczynają wypadać.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak zagęścić rzadkie brwi oraz wyjaśniamy jak działa olej kokosowy na skórę twarzy.