Peeling kawitacyjny w domu – jak często go wykonywać i jakie daje efekty?

Peeling kawitacyjny w domu to zabieg, który słynie ze swojej skuteczności w dogłębnym oczyszczaniu skóry. Początkowo wykonywano go wyłącznie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jednak wraz z biegiem czasu i postępem technologii pojawiła się możliwość robienia go w domowym zaciszu. Na czym więc polega? Jakie dokładniej efekty daje peeling kawitacyjny wykonywany w domu? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Peeling kawitacyjny w domu – na czym polega?
2. Kawitacja w domu – dla kogo?
3. Peeling kawitacyjny w domu – przeciwwskazania
4. Jakie efekty daje peeling kawitacyjny w domu?
5. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu – ile kosztuje?
6. Urządzenie do kawitacji w domu – jakie wybrać?
7. Peeling kawitacyjny w domu – jak wykonać?


Peeling kawitacyjny w domu – na czym polega?

Na czym polega peeling kawitacyjny? Jest to zabieg, który ma na celu oczyszczenie i złuszczenie skóry. Podczas jego wykonywania, w procesie kawitacji na powierzchni cery powstają niewidoczne gołym okiem gazowe pęcherzyki, które pękając, powodują odrywanie się od skóry wierzchnich warstw naskórka razem z zanieczyszczeniami oraz nadmiarem łoju. Co istotne, w przeciwieństwie do klasycznych kosmetyków peelingujących, jego stosowanie nie podrażnia skóry, a oprócz tego jest metodą mechaniczną, dzięki czemu jest znacznie łagodniejszy dla naskórka. To samo dotyczy peelingu kawitacyjnego wykonywanego w domu – nie musimy się więc martwić o ból czy podrażnienia, ponieważ jest to zabieg bezinwazyjny, który nie powoduje nadmiernego łuszczenia się naskórka.

Kawitacja w domu – dla kogo?

Kto powinien rozważyć wykonywanie peelingu kawitacyjnego? Przede wszystkim osoby, których skóra nie reaguje zbyt dobrze na oczyszczanie twarzy przy pomocy zwykłych kosmetyków. Dotyczy to szczególnie osób mających cerę trądzikową, której pocieranie klasycznym peelingiem może roznosić zanieczyszczenia, a stosowanie peelingu kwasowego może podrażniać skórę. W tym wypadku peeling kawitacyjny jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, które nie podrażni naskórka, a dodatkowo dotleni i wygładzi cerę, dzięki czemu stanie się ona jędrna i przyjemna w dotyku.

Peeling kawitacyjny w domu – przeciwwskazania

Warto mieć na uwadze, że nie każdy może sobie pozwolić na wykonywanie peelingu kawitacyjnego w domu. Do zabiegu nie kwalifikują się przede wszystkim kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią. W niektórych przypadkach przeciwwskazaniem mogą być też choroby, a w szczególności gruźlica, zaburzenia krzepliwości krwi oraz choroby nowotworowe. To samo dotyczy osób z aparatem ortodontycznym, u których zabieg kawitacji może wywoływać silne bóle głowy.

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny może przynosić naprawdę zaskakujące efekty. Pierwszym z nich jest dogłębne, widoczne oczyszczenie skóry, co powoduje, że cera odzyskuje blask i zdrowy wygląd, a oprócz tego wyrównuje się jej koloryt. Dzieje się tak w wyniku używania specjalnej głowicy, która usuwa wszelkie zanieczyszczenia, nawet te znajdujące się w porach czy kanalikach gruczołów łojowych. To samo dotyczy powierzchni skóry, gdzie kawitacja usuwa nadmiar sebum, które gromadzi się na twarzy, a dodatkowo usuwa zanieczyszczenia oraz pozostałości po kosmetykach. Co więcej, peeling kawitacyjny skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, które podczas jego wykonywania są stopniowo „ścierane” z powierzchni skóry. W efekcie tego, namnażanie się bakterii zostaje ograniczone, a wągry, zaskórniki oraz stany zapalne znikają.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu – ile kosztuje?

Wciąż panuje przekonanie, że kupno urządzenia do peelingu kawitacyjnego wiąże się z dużym kosztem. Nic bardziej mylnego! Dobrej jakości sprzęt można kupić już za 100-150 zł, czyli kwotę niewiele większą od ceny zabiegu w profesjonalnym salonie kosmetycznym! Musimy jednak zaznaczyć, że zdecydowanie droższe są modele wyposażone w dodatkowe akcesoria oraz pozwalające na regulację częstotliwości drgania, które mogą kosztować nawet ponad 500 zł.

Urządzenie do kawitacji w domu – jakie wybrać?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia do peelingu kawitacyjnego? Przede wszystkim na pojemność akumulatora. Najlepszym wyborem będzie sprzęt, który umożliwia pracę powyżej godziny. Warto również zwrócić uwagę na wagę surowca, z którego został wykonany. Lekkie urządzenia będą zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ nie będą nieprzyjemnie obciążać dłoni podczas zabiegu. Dodatkowo, jeżeli zależy nam na mierzeniu czasu, dobrym pomysłem będzie wybór urządzenia z timerem, który wskaże jak długo powinno się wykonywać zabieg.

Peeling kawitacyjny w domu – jak wykonać?

Jak zrobić kawitację w domowym zaciszu? Na początek powinniśmy przygotować do zabiegu zarówno skórę, jak i narzędzie, którego użyjemy. Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie cery, tak aby nie pozostały na niej żadne kosmetyki. Wobec tego, po pozbyciu się makijażu należy dokładnie umyć twarz płynem, a urządzenia do peelingu kawitacyjnego zdezynfekować przy pomocy alkoholu, nawet jeżeli nie było wcześniej używane. Kolejnym krokiem jest przygotowanie wilgotnego wacika kosmetycznego. Jest to niezbędne po to, aby podczas zabiegu zwilżać cerę, co zapobiegnie podrażnieniom. Gdy wszystko jest gotowe, włączamy urządzenie i przystawiamy szpatułkę do twarzy, a następnie wykonujemy płynne, delikatne ruchy, uważając na to, aby końcówka sprzętu nie pozostawała za długo w jednym miejscu. Cały zabieg powinien trwać od 10 do 15 minut, a w jego trakcie co jakiś czas należy oczyszczać szpatułkę, w celu usunięcia z niej nieczystości. Na sam koniec twarz przemywamy tonikiem z wodą i nakładamy delikatny krem.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy co to jest gliceryna oraz przedstawiamy domowe maseczki na piękną cerę.