Przepisy na domowe peelingi dłoni

Podstawą pięknych i zadbanych dłoni jest ich regularna pielęgnacja, która wbrew pozorom wcale nie musi kosztować fortuny. W domowym zaciszu możemy przygotować maseczki, okłady, oraz peelingi, składające się z naturalnych produktów które mają niezwykle skuteczne działanie. Co więcej większość z nich znajduje się niemal w każdym domu. Brzmi ciekawie? W dzisiejszym artykule pokażemy Wam receptury domowych peelingów na dłonie które nie zabiorą dużo czasu. Zapraszamy do krótkiej lektury!Co dłoniom daje peeling?

Dobry peeling potrafi zdziałać cuda! Jeżeli borykamy się z suchą i popękaną skórą dłoni, peeling będzie świetnym rozwiązaniem! Regularnie wykonywany jest jedną z podstaw pielęgnacji naszych dłoni. Jego zadaniem jest złuszczenie obumarłej warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu nasza skóra wygląda młodziej i staje się gładsza. Peeling dłoni poprawia mikrokrążenie krwi oraz zwiększa wchłanialność mikroskładników zawartych w kremach które stosujemy. Co więcej skutecznie niweluje przebarwienia skóry. Prawda że brzmi zachęcająco? Sprawdź jak go wykonać!

Jak zrobić domowy peeling dłoni?

Jeżeli nasze dłonie są w słabszej formie i chcielibyśmy to zmienić, oprócz regularnego stosowania domowych maseczek na dłonie, warto przynajmniej raz w tygodniu zrobić dokładny peeling. Przygotowaliśmy dla Was kilka prostych receptur z produktów znajdujących się w każdym domu, dzięki czemu niedużym kosztem poprawimy kondycję skóry naszych dłoni. Sprawdź jak zrobić domowy peeling dłoni!

1. Peeling na dłonie z oliwy i migdałów

Potrzebne składniki:

 • 1 łyżka oliwy z oliwek
 • 1 łyżka startych migdałów
 • 1/2 szklanki soku z cytryny

Wykonanie: W naczyniu mieszamy łyżkę oliwy z oliwek, łyżkę startych migdałów, oraz pół szklanki soku z cytryny. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji peeling delikatnie wmasowujemy w dłonie, następnie myjemy je ciepłą wodą i smarujemy kremem odżywczym.2. Peeling na dłonie z oliwy i cukru

Potrzebne składniki:

 • 2 łyżki cukru
 • 1 łyżka soli kuchennej
 • 2 łyżki oliwy z oliwek

Wykonanie: Do miseczki wsypujemy 2 łyżki cukru, 1 łyżkę soli kuchennej, oraz dodajemy 2 łyżki oliwy z oliwek, następnie całość mieszamy. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji, peeling nakładamy na dłonie i delikatnie pocieramy okrężnymi ruchami. Po około 2 minutach zmywamy ciepłą wodą, a dłonie smarujemy kremem odżywczym.

3. Peeling na dłonie z cukru i miodu

Potrzebne składniki:

 • 2 łyżki miodu
 • 2 łyżki cukru
 • sok z cytryny

Wykonanie: W naczyniu mieszamy niewielką ilość soku z cytryny z 2 łyżkami miodu, oraz 2 łyżkami cukru, po czym powstały peeling nakładamy i delikatnie wmasowujemy w dłonie. Na koniec przemywamy ręce ciepłą wodą, i smarujemy odżywczym kremem.

4. Peeling na dłonie z cukru i oleju kokosowego

Potrzebne składniki:

 • gruboziarnisty cukier
 • olej kokosowy

Wykonanie: Do niewielkiej miseczki wsypujemy kilka łyżek gruboziarnistego cukru, po czym dodajemy olej kokosowy w ilości potrzebnej do uzyskania konsystencji która ułatwi nam aplikację. Całość dokładnie mieszamy, i zostawiamy pod przykryciem na około 10-15 minut. W tym czasie dłonie dokładnie myjemy i osuszamy, po czym nakładamy przygotowany peeling i po wmasowaniu pozostawiamy na kolejne 15 minut na dłoniach. Na koniec maseczkę zmywamy ciepłą wodą, a dłonie smarujemy kremem odżywczym.

5. Peeling na dłonie z kawy i cukru brązowego

Potrzebne składniki:

 • 2 łyżki kawy mielonej
 • 4 łyżki cukru brązowego
 • 1 łyżka cynamonu
 • 1 łyżka gorącej wody

Wykonanie: Do niewielkiego naczynia wsypujemy 2 łyżki kawy mielonej, 4 łyżki cukru brązowego, 1 łyżkę cynamonu, oraz dodajemy 1 łyżkę gorącej wody. Wszystko dokładnie mieszamy, aż do momentu połączenia się ze sobą składników. Powstały peeling delikatnie wmasowujemy w dłonie, i po około 5 minutach zmywamy ciepłą wodą. Na koniec dłonie smarujemy kremem odżywczym.