Jak wygląda opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe, czyli Airbrush Tanning, to jedna z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod opalania ciała. Technika ta polega na aplikacji na skórę preparatu zawierającego barwnik dihydroksyaceton. Jest to łagodna mgiełka opalająca, która oprócz zmiany kolorytu cery, działa na nią nawilżająco i nie powoduje reakcji alergicznych. Jak zatem wygląda cały zabieg? Jak długo utrzymują się jego efekty? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Czy opalanie na słońcu lub w solarium jest bezpieczne?
2. Opalanie natryskowe – bezpieczna opalenizna
3. Jak należy się przygotować do opalania natryskowego?
4. Jak wygląda opalanie natryskowe?
5. Opalanie natryskowe – efekty
6. Ile kosztuje opalanie natryskowe?
7. Jak zachować się po opalaniu natryskowym?
8. Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?
9. Opalanie natryskowe – wskazania i przeciwwskazania


Czy opalanie na słońcu lub w solarium jest bezpieczne?

Opalanie na słońcu i w solarium wciąż cieszy się dużą popularnością. Niestety, żadna z tych czynności nie służy dobrze naszemu organizmowi, a w szczególności skórze, ponieważ jej ciemny odcień, który uzyskujemy po długiej ekspozycji promienie UV, w rzeczywistości jest reakcją obronną, która wywołuje szereg negatywnych zmian. Do tych najważniejszych zaliczamy przede wszystkim starzenie się cery oraz ryzyko wystąpienia czerniaka, czyli raka skóry. Oprócz tego, nadmierna ekspozycja na słońce lub lampy w solarium jest jedną z przyczyn pojawiania się zmarszczek i przebarwień skórnych. Jeżeli więc lubimy opaleniznę, ale chcemy zachować zdrowie, doskonałą alternatywą będzie Airbrush Tanning, czyli opalanie natryskowe!

Opalanie natryskowe – bezpieczna opalenizna

Opalanie natryskowe jest świetną alternatywą opalania się na słońcu lub w solarium. Jest to w pełni bezpieczny zabieg, który umożliwia uzyskanie równie pięknej i efektownej opalenizny, nie narażając przy tym skóry na negatywne oddziaływanie promieni UV. Co ciekawe, używany podczas wykonywania takiego zabiegu preparat jest bardzo łagodny, dzięki czemu nie wywołuje alergii oraz nie powoduje podrażnień. Jego głównym składnikiem jest bowiem dihydroksyaceton, czyli bezbarwny cukier (DHA), będący substancją w pełni bezpieczną, dozwoloną do stosowania zarówno w kosmetyce, jak i lecznictwie. Jak zatem działa? Gdy mgiełka opalająca zostanie zaaplikowana na skórę, dihydroksyaceton oddziałuje na aminokwasy, przez co pobudza produkcję melaniny, na skutek czego uzyskuje się efekt opalonej skóry.

Jak należy się przygotować do opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe jest bardzo łatwym i szybkim zabiegiem, ale mimo to, warto wcześniej odpowiednio przygotować do niego skórę, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Jak zatem to zrobić? Podstawą jest wydepilowanie ciała i zrobienie peelingu, najlepiej kilka dni przed zabiegiem, aby skóra miała czas na regenerację. Dodatkowo, po zrobieniu depilacji nie powinno się nawilżać ciała kremem i balsamem, ponieważ ich stosowanie może osłabić działanie zabiegu. Wszystko dlatego, że efekty opalania natryskowego będą widoczne jedynie w momencie, gdy mgiełka opalająca zostanie zaaplikowana na suchą skórę.

Jak wygląda opalanie natryskowe?

Jak dokładniej wygląda zabieg opalania natryskowego, czyli Airbrush Tanning? Całość jest przeprowadzana w specjalnej kabinie, do której wchodzi się w klapkach, kostiumie kąpielowym i czepku, aby chronić włosy. Niektóre salony umożliwiają również opalanie natryskowe nago, choć to zależy od indywidualnych preferencji klienta oraz zgody osoby wykonującej zabieg. Po wejściu do kabiny, kosmetyczka opryskuje ciało sprayem, z którego wydobywa się specjalny preparat o działaniu brązującym. Zabieg jest wykonywany do momentu uzyskania pożądanego efektu, tak więc samo przygotowanie trwa od 5 do 10 minut, zaś opalanie zajmuje od 10 do 15 minut. Po jego ukończeniu odczekuje się jeszcze kilka minut, aby opalenizna się utrwaliła.

Opalanie natryskowe – efekty

Jedną z największych zalet Airbrush Tanningu, czyli opalania natryskowego, jest to, że opalenizna jest widoczna od razu po wykonaniu zabiegu. Oznacza to, że wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut, aby cieszyć się piękną opalenizną o wybranej intensywności, którą można dopasować do własnej karnacji. Efekty po takim zabiegu są bardzo zadowalające, a skóra wygląda jak opalona naturalnie na plaży lub w solarium. Opalanie natryskowe jest więc świetną alternatywą ekspozycji ciała na promienie UV, zwłaszcza że jest w pełni bezpiecznym i błyskawicznym sposobem na uzyskanie pożądanego kolorytu skóry!

Ile kosztuje opalanie natryskowe?

Koszt opalania natryskowego jest zależny od wielu różnych czynników. Kwoty te mogą różnić się w zależności od miasta, salonu, a także od obszaru ciała, na którym zabieg będzie wykonywany. Z reguły zabieg Airbrush Tanningu całego ciała wynosi od 80 do 150 zł. Opalanie od pasa w górę to koszt rzędu od 50 do 80 zł, natomiast opalanie samej twarzy, szyi czy też dekoltu to koszt od 30 do 50 zł. Tutaj należy jednak pamiętać, że cena będzie zależała od regionu Polski, używanych produktów oraz prestiżu salonu kosmetycznego.

Jak zachować się po opalaniu natryskowym?

Po wykonaniu zabiegu opalania natryskowego bardzo ważne jest, aby nie kąpać się minimum przez kilka godzin. Po upływie wymaganej ilości czasu, dobrym pomysłem będzie umycie ciała mydłem lub płynem, najlepiej pod prysznicem z niezbyt mocnym strumieniem wody. Nie powinno się też stosować peelingów i używać gąbki, aby nie usunąć mgiełki opalającej oraz należy unikać wizyt w saunie, kąpieli w chlorowanej wodzie i jacuzzi. Jeżeli chcemy dodatkowo, aby efekt opalania natryskowego utrzymał się jeszcze dłużej, skórę można czasem delikatnie zwilżać.

Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?

Poprawnie wykonany zabieg opalania natryskowego powinien utrzymać się na skórze od 5 do 10 dni, w zależności od jej kondycji oraz przestrzegania zasad. Warto zatem pamiętać, że barwnik będzie schodził szybciej ze skóry suchej, nie odżywionej, dlatego kilka dni przed zabiegiem dobrym pomysłem jest jej regularne nawilżanie i stosowanie domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowo, w celu wydłużenia efektów Airbrush Tanningu, warto unikać robienia peelingu, gorących kąpieli oraz mycia ciała gąbkami i szczotkami.

Opalanie natryskowe – wskazania i przeciwwskazania

Opalanie natryskowe, czyli Airbrush Tanning, to zabieg w pełni bezpieczny dla skóry, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby o każdej karnacji. Co więcej, za sprawą łagodnego składu preparatu opalającego, mogą z niego korzystać również kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. Warto jednak wiedzieć, że mimo tego, że mgiełka opalająca wykorzystywana podczas opalania natryskowego nie podrażnia i nie wywołuje alergii, to przeciwwskazaniem do tego zabiegu są choroby skóry, w tym przede wszystkim łuszczyca i trądzik zapalny. Z takiego zabiegu nie powinny korzystać również osoby zmagające się z nadmierną potliwością oraz astmą.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy czym jest peeling kawitacyjny oraz podpowiadamy jak zrobić peeling kawitacyjny w domu.