Warkoczyki afrykańskie – jak wyglądają, jak je zrobić i jak o nie dbać?

Fryzury z kręconymi włosami stale zyskują na popularności, dzięki czemu możemy je obserwować u wielu światowych gwiazd. To samo dotyczy warkoczyków afrykańskich, które w ostatnim czasie są coraz chętniej wybierane przez znane na całym świecie osoby. Wszystko dlatego, że jest to rozwiązanie praktyczne, wygodne i proste, a przy tym wyróżnia się z tłumu niecodziennym wyglądem. Oprócz tego, cechuje je duża uniwersalność, za sprawą której fryzury z warkoczykami afrykańskimi sprawdzą się zarówno w formie luźnego upięcia na co dzień, jak i eleganckiej stylizacji na wyszukaną okazję. Jak więc dokładniej wyglądają? Gdzie można je zrobić, ile kosztują i czy niszczą włosy? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Czym są warkoczyki afrykańskie?
2. Dla kogo są warkoczyki afrykańskie?
3. Czy warkoczyki afrykańskie niszczą włosy?
4. Jak dbać o warkoczyki afrykańskie?
5. Ile kosztują warkoczyki afrykańskie?
6. Inspiracje na fryzury z warkoczykami afrykańskimi – 14 pomysłów


Czym są warkoczyki afrykańskie?

Warkoczyki afrykańskie, jak sama nazwa wskazuje, wywodzą się z Afryki. Dla miejscowej ludności od wielu lat jest to sposób na radzenie sobie z wysokimi temperaturami, a ich wykonywanie stanowi rytuał umacniający więzi społeczne pomiędzy mieszkańcami. Fryzura ta polega na zaczesaniu włosów do tyłu i zapleceniu ich w drobne warkoczyki, które układają się wzdłuż głowy. I choć są to mocne, gęste i zbite sploty wykonywane z całości włosów, to nie wpływają one negatywnie na ich kondycję, dlatego są świetną alternatywą dla dredów. Dodatkowo, fryzura z ich wykorzystaniem jest duża bardziej elastyczna w porównaniu do dredów, dlatego można ją ułożyć na wiele różnych sposobów. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że włosy Europejek znacząco różnią się od włosów Afrykanek, dlatego do wykonania warkoczyków afrykańskich trzeba syntetycznych kosmyków, które sprawią, że fryzura stanie się gęsta i nabierze objętości. Oznacza to również, że nie jest to fryzura dla każdego, ponieważ aby pasma utrzymały syntetyczne kosmyki, powinny one być silne i odpowiednio wypielęgnowane.

Dla kogo są warkoczyki afrykańskie?

Fryzury z warkoczykami afrykańskimi to doskonała alternatywa dla dredów, ponieważ jest mniej inwazyjna dla włosów, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na ich kondycję. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla osób, które lubią niecodzienny wygląd i chcą wyróżnić się z tłumu. Świetnie prezentują się one w luźnym ułożeniu, spięte w kucyk lub w koronę. Takie upięcia pięknie wyglądają również z dodatkiem ozdób dedykowanych do cienkich warkoczy, czyli koralikami i kolorowymi zapinkami. Oprócz tego, warkoczyki afrykańskie są bardzo często wykorzystywane w kulturze hip-hopu, dlatego będą one także bardzo dobrym wyborem w przypadku osób, którym podoba się ten styl.

Czy warkoczyki afrykańskie niszczą włosy?

Fryzury z wykorzystaniem warkoczyków afrykańskich nie wpływają negatywnie na kondycję włosów, ale mogą być obciążeniem dla pasm, dlatego aby możliwie najlepiej je chronić, warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, w którym specjalista oceni ich stan i na jego postawie dobierze technikę wykonywania tej fryzury. Tutaj warto jednak wiedzieć, że taki zabieg powinno się wykonywać nie częściej niż raz na dwa lub trzy miesiące, ale czas ten będzie zależny od kondycji włosów oraz tempa ich wzrastania. Wszystko dlatego, że im większy odrost, tym mniej estetycznie będzie wyglądała fryzura z warkoczykami afrykańskimi.

Jak dbać o warkoczyki afrykańskie?

Warkoczyki afrykańskie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ nie rozplata się ich do mycia włosów. Oznacza to, że powinno się do nich używać wyłącznie kosmetyków o lekkich formułach oraz zrezygnować z produktów o gęstej i tłustej konsystencji, które mogą je obciążać, a tym samym pogarszać ich kondycję. Oprócz tego, do ich mycia najlepiej używać odpowiednio dobranego szamponu, który rozcieńcza się z wodą, a odżywkę nakładać jedynie na same końcówki. Równie ważne jest ich suszenie, do którego powinno się używać suszarki, ale wyłącznie z użyciem letniego strumienia powietrza. Tutaj należy również zaznaczyć, że wychodząc na słońce powinno się pamiętać o tym, aby chronić odsłoniętą skórę głowy, ponieważ może ulec ona poparzeniu, co dodatkowo osłabi włosy u nasady.

Ile kosztują warkoczyki afrykańskie?

Wykonanie warkoczyków afrykańskich w przeciwieństwie do fryzur z warkoczami jest dość skomplikowane i wymaga bardzo dużo czasu. Aby więc mieć pewność, że zostaną zrobione w prawidłowy sposób, najlepiej skorzystać z profesjonalnego salonu fryzjerskiego, w którym usługą zajmie się specjalista. W takim wypadku koszt takiego zabiegu może wahać się od 200 do 800 zł, w zależności od długości i gęstości włosów, renomy salonu, miasta oraz umiejętności fryzjera, który będzie wykonywał fryzurę. Jeżeli jednak zależy nam na obniżeniu kosztów, warkoczyki afrykańskie można spróbować zrobić we własnym zakresie, choć tutaj niezbędna będzie pomoc drugiej osoby.

Inspiracje na fryzury z warkoczykami afrykańskimi – 14 pomysłów

Fryzura z kolorowymi warkoczykami afrykańskimi

Źródło

Ciemne warkoczyki afrykańskie

Źródło

Blond warkoczyki afrykańskie

Źródło

Fryzura z krótkimi afrykańskimi warkoczykami

Źródło

Warkoczyki afrykańskie

Źródło

Pomysł na fryzurę z warkoczykami afrykańskimi

Źródło

Inspiracje na fryzury z warkoczykami afrykańskimi

Źródło

Inspiracja na fryzurę z warkoczykami afrykańskimi

Źródło

Warkoczyki afrykańskie z blond włosów

Źródło

Warkoczyki afrykańskie spięte w kok

Źródło

Fryzura z brązowych warkoczyków afrykańskich

Źródło

Fryzura z warkoczyków afrykańskich

Źródło

Fryzura z jasnych warkoczyków afrykańskich

Źródło

Fryzura z warkoczykami afrykańskimi

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy fryzury z włosów do ramion oraz przedstawiamy fryzury z rozpuszczonymi włosami.