Pomysły na fryzury z warkoczami – 15 propozycji na modne upięcia

Fryzury z warkoczami to bardzo wygodne upięcia, które są modne, wyglądają efektownie i umożliwiają uzyskanie nieskończenie wielu stylizacji. Jest to jeden z najczęstszych, a przy najbardziej uniwersalnych wyborów, który niezależnie od długości włosów można dostosować praktycznie do każdego typu urody. Wobec tego, włosy z warkoczami sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas większych wyjść, kiedy to musimy dopasować fryzurę do galowej kreacji. Komu więc najbardziej pasują i w jakie z nich są najmodniejsze? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury oraz zapoznania się z przygotowanymi przez nas inspiracjami na fryzury z warkoczami!


W tym artykule znajdziesz:
1. Komu pasują fryzury z warkoczami?
2. Modne fryzury z warkoczami
3. Fryzury z warkoczem – galeria zdjęć z 14 inspiracjami


Komu pasują fryzury z warkoczami?

Włosy z warkoczami to propozycja idealna dla osób, które szukają rozwiązań uniwersalnych, prostych i nowoczesnych jednocześnie. Ich największą zaletą jest możliwość dopasowania do każdego typu urody, dzięki czemu takie upięcia będą pasowały zarówno kobietom z twarzami kwadratowymi, okrągłymi, jak i trójkątnymi. W każdym z tych przypadków warkocze podkreślą i wymodelują rysy twarzy, a dodatkowo nadadzą uroku. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że bardzo duże znaczenie będzie miała długość oraz ułożenie reszty włosów. Przykładowo, fryzury z włosów do ramion będą lepszym wyborem dla posiadaczek smuklejszych twarzy, natomiast te z bardziej okrągłymi mogą postawić na fryzury z grzywką na boki, gdzie grzywka sięgająca za kości policzkowe lub brwi wysmukli i wydłuży rysy twarzy.

Modne fryzury z warkoczami

Upięcia włosów z warkoczem to niezwykle modne rozwiązanie, które bardzo często można podziwiać u światowych gwiazd! Na takie fryzury zdecydowała się między innymi Rihanna, Anya Taylor-Joy, Emily Ratajkowski, Sarah Jessica Parker, Jessica Chastain oraz Beyoncé! W ślad za nimi podąża wiele kobiet, które coraz chętniej stawiają na warkocze! I nic w tym dziwnego, wszak pasują one do każdego typu urody, kształtu twarzy oraz rodzaju i koloru włosów, a dodatkowo ich rodzai jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie! Do najpopularniejszych z nich zaliczamy warkocze angielskie, holenderskie, francuskie, bokserskie oraz warkoczyki afrykańskie. Atutem każdej z tych propozycji jest uniwersalność, dzięki której takie upięcia można wykorzystać zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej wymagających okazji. We wszystkich z tych sytuacji warkocze będą eleganckim, a przy tym modnym dopełnieniem całego looku! A jak to wygląda na zdjęciach? W naszej galerii znajdziecie aż 15 inspiracji na fryzury z warkoczami, dlatego jeżeli widzieliście już nasz wpis, w którym podpowiadamy jak pobudzić uśpione cebulki włosów, czas najwyższy przejść do oglądania!

Fryzury z warkoczem – galeria zdjęć z 14 inspiracjami

Fryzura z włosów do ramion z warkoczem

Źródło

Czarne włosy z warkoczem

Źródło

Fryzura z krótkimi afrykańskimi warkoczykami

Źródło

Fryzura z blond włosów do ramion

Źródło

Długie blond warkocze

Źródło

Brązowe włosy z warkoczami

Źródło

Długie blond włosy z warkoczami

Źródło

Fryzura z kolorowymi warkoczykami afrykańskimi

Źródło

Ciemne włosy z warkoczem

Źródło

Czarne włosy z warkoczami

Źródło

Brązowe włosy z warkoczem

Źródło

Rozpuszczone włosy w kolorze blond

Źródło

Rozpuszczone włosy w ciemnym kolorze

Źródło

Proste fryzury z rozpuszczonych włosów

Źródło

Szare włosy z warkoczem

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy czym jest styling włosów oraz podpowiadamy jak przyspieszyć wzrost włosów.