Jak zrobić szybki i trwały makijaż zimowy?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz mniej korzystna dla urody pogoda. Makijaż w tym okresie to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy przesadzamy z jego ilością. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, jak zrobić odpowiedni makijaż na zimę i które kosmetyki wybierać. Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak dbać o cerę zimą?
2. Jakich kosmetyków nie używać zimą?
3. Jaki make-up zimą?


Jak dbać o cerę zimą?

Podstawą podczas mroźnych zimowych dni jest odpowiednio zadbana i nawilżona cera. W poprzednich artykułach przedstawiliśmy Wam kilka wskazówek jak pielęgnować twarz oraz pokazaliśmy Wam domowe maseczki, które wspomogą kondycję skóry. Warto z nich korzystać szczególnie w okresie zimowym, gdy cera jest narażona na niskie temperatury i nieprzyjemny wiatr, co wręcz potęguje jej wysuszenie. Na szczęście możemy temu w bardzo prosty sposób zapobiec. W jaki sposób? Oprócz wcześniej wspomnianych maseczek, powinniśmy regularnie korzystać z tłustych nawilżających kremów ochronnych, dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu wykonywać peeling. To zapewni odpowiednie wygładzenie skóry i przygotowanie do utrzymania makijażu przez cały mroźny dzień.

Jakich kosmetyków nie używać zimą?

Wiemy już w jaki sposób przygotować naszą cerę na zimę, teraz czas wymienić kosmetyki, których nie powinniśmy używać o tej porze roku oraz ich alternatywy:

Nie używaj:
Kosmetyków szybko wysuszających skórę.

Zamiast nich wybierz:
Podkład w musie, puder w kamieniu lub krem BB.

Nie używaj:
Kosmetyków na bazie wody.

Zamiast nich wybierz:
Kosmetyki o gęstszej konsystencji, np. oleiste fluidy.

Nie używaj:
Matowych szminek i napigmentowanych błyszczyków.

Zamiast nich wybierz:
Koloryzujące pomadki z woskiem, transparenty błyszczyk lub lekki balsam.

Nie używaj:
Kosmetyków, które łatwo się rozmazują.

Zamiast nich wybierz:
Kosmetyki wodoodporne, które nie rozmażą się podczas opadów deszczu lub śniegu.

Jaki make-up zimą?

Zimą możemy sięgnąć po bardziej stonowane i eleganckie odcienie. Barwy, które idealnie sprawdzą się o tej porze roku, to przede wszystkim złoto i miedź, a także brąz, srebro, granat, ciemny róż i fiolet. Pamiętajmy, aby używać głównie kosmetyków, które odbijają światło i czynią skórę bardziej promienną.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi przedstawiamy inspiracje na usta ombre oraz podpowiadamy jak zrobić makijaż smokey eyes.