Jak zrobić szybki i trwały makijaż zimowy?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coraz mniej korzystna dla naszej urody pogoda. Makijaż w tym okresie to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy przesadzamy z jego ilością. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam jak zrobić odpowiedni makijaż na zimę i które kosmetyki wybierać. Zapraszamy do lektury!Jak dbać o cerę zimą?

Podstawą podczas mroźnych zimowych dni jest odpowiednio zadbana i nawilżona cera. W poprzednich artykułach przedstawiliśmy Wam kilka wskazówek jak pielęgnować twarz, oraz pokazaliśmy Wam domowe maseczki które wspomogą kondycję naszej skóry. Warto z nich korzystać szczególnie w okresie zimowym, gdy nasza cera jest narażona na niskie temperatury, i nieprzyjemny wiatr co wręcz potęguje jej wysuszenie. Na szczęście, możemy temu w bardzo prosty sposób zapobiec. W jaki sposób? Oprócz wcześniej wspomnianych maseczek, powinniśmy regularnie korzystać z tłustych nawilżających kremów ochronnych, dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu wykonywać peeling. To zapewni nam odpowiednie wygładzenie skóry, i przygotowanie do utrzymania makijażu przez cały mroźny dzień.

Jakich kosmetyków nie używać zimą?

Wiemy już w jaki sposób przygotować naszą cerę na zimę, teraz czas wymienić kosmetyki których nie powinniśmy używać o tej porze roku, oraz ich alternatywy:

Nie używaj:
Kosmetyków szybko wysuszających skrórę

Zamiast nich, wybierz:
Podkład w musie, puder w kamieniu lub krem BB.Nie używaj:
Kosmetyków na bazie wody

Zamiast nich, wybierz:
Kosmetyki o gęstszej konsystencji, np. oleiste fluidy.

Nie używaj:
Matowych szminek, i napigmentowanych błyszczyków.

Zamiast nich, wybierz:
Koloryzujące pomadki z woskiem, transparenty błyszczyk, lub lekki balsam.

Nie używaj:
Kosmetyków które łatwo się rozmazują.

Zamiast nich, wybierz:
Kosmetyki wodoodporne, które pomogą Ci przetrwać chociażby śnieżycę.

Jaki make-up zimą?

Zimą możemy sięgnąć po bardziej stonowane i eleganckie odcienie. Barwy które idealnie sprawdzą się o tej porze roku to przede wszystkim złoto, i miedź, a także brąz, srebro, granat, ciemny róż i fiolet. Pamiętajmy aby używać głównie kosmetyków które odbijają światło i czynią skórę bardziej promienną.