Codzienna pielęgnacja dłoni

Nasze dłonie to część ciała która jest jedną z najbardziej narażonych na czynniki zewnętrzne takie jak niekorzystna pogoda, czy kontakt z detergentami. Każdego dnia wykonują tysiące czynności i choć przywykły do pracy, są bardzo delikatne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji, którą powinniśmy mieć na uwadze szczególnie w okresie zimowym. Jak pielęgnować dłonie, aby długo zachowały młodość? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu!

Pielęgnacja dłoni o każdej porze roku

Mimo że skóra naszych dłoni wymaga specjalnej uwagi w okresie zimowym, to należy pamiętać o całorocznej pielęgnacji. Regularnie wykonywane zabiegi w domowym zaciszu, oraz używanie kremów zapobiegnie ich starzeniu się. Najlepszym wyborem będzie krem do rąk dostosowany do aktualnej pory roku. Przykładowo latem warto używać kremu lekkiego i nawilżającego, natomiast jesienią lub zimą lepszym wyborem będzie tłusty ochronny.

Jak wygładzić skórę dłoni?

Każdy kto ma problem z przesuszoną skórą rąk, doskonale wie jak uciążliwa i bolesna potrafi być ta przypadłość. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przepis na prosty piling solny, który pomoże rozjaśnić i wygładzić dłonie. Tak więc w jednej miseczce mieszamy łyżkę soli z łyżką oliwy, natomiast w drugiej wodę z sokiem z cytryny w proporcjach 1:1. Sól z oliwą wcieramy w skórę dłoni aż zacznie się rozpuszczać, następnie myjemy dłonie ciepłą wodą, i smarujemy zawartością drugiej miseczki. Na koniec aplikujemy dobrej jakości krem nawilżający. Sól wygładzi i uelastyczni skórę, a kwas zawarty w cytrynie rozjaśnią przebarwienia.

Jak zapobiec starzeniu się skóry dłoni?

Skóra na zewnętrznej stronie dłoni jest cienka, delikatna, i prawie zupełnie pozbawiona tkanki podskórnej. To właśnie brak tkanki podskórnej, która zbudowana jest głównie z komórek tłuszczowych, sprawia, że na dłoniach najszybciej widać upływ czasu. Pierwsze oznaki starzenia mogą pojawić się już około 30 roku życia. Na szczęście, jest to proces który można opóźnić stosując dobrej jakości kremy do rąk, które chronią i nawilżają skórę. Pamiętajmy aby stosować je cały rok, a nie tylko w okresie jesienno-zimowym, co pozwoli na zachowanie zdrowej kondycji naszych dłoni.