Ombre lips, czyli usta z efektem ombre

Usta ombre to trend w makijażu, który z roku na rok bije kolejne rekordy popularności. Technika ta wyróżnia się unikatowym, wielowymiarowym wyglądem, dzięki czemu można wykorzystać ją zarówno do uzupełnienia codziennego ubioru, jak i podkreślenia wyszukanej kreacji na ważną uroczystość. Jak więc dokładniej wygląda? Jak krok po kroku zrobić usta z efektem ombre? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Usta ombre – dlaczego są aż tak modne?
2. Jakich kosmetyków użyć do zrobienia ust ombre?
3. Jakich kolorów użyć do zrobienia ombre lips?
4. Rodzaje ombre lips
5. Jak zrobić usta ombre krok po kroku?
6. Inspiracje na usta z efektem ombre – galeria zdjęć z 12 pomysłami


Usta ombre – dlaczego są aż tak modne?

Usta ombre, czyli ombre lips, to absolutny hit ostatnich miesięcy! Technika ta charakteryzuje się stop­nio­wym przej­ściem z ko­lo­ru ciemnego na ze­wnętrz­nych kra­wę­dziach ust, do ja­śniej­sze­go w ich środ­ko­wej czę­ści. Taki efekt uzyskuje się łącząc co najmniej dwa kolory, które przenikają się ze sobą w bardzo naturalny i subtelny sposób, dzięki czemu świetnie podkreślają urodę osoby noszącej. I to jeszcze nie wszystko! W zależności od wykorzystanych kolorów, a szczególnie ich nasycenia, można uzyskać skrajnie różne efekty! To pozwala na optyczne manewrowanie wyglądem, w efekcie czego można z powodzeniem zwęzić zbyt duże usta, uwydatnić zbyt wąskie, lub po prostu efektownie podkreślić te, których nie chcemy zmieniać! Tyle możliwości powoduje, że ombre lips stale zyskują na popularności i są bardzo częstym wyborem wśród hollywoodzkich gwiazd!

Jakich kosmetyków użyć do zrobienia ust ombre?

Do zrobienia ust z efektem ombre niezbędna będzie kredka oraz szminka lub pomadka. Technikę tę można wykorzystać używając zarówno produktu o wykończeniu matowym, jak i błyszczącym. Najważniejsze jednak, aby był to trwały kosmetyk, który da się łatwo wycieniować i połączyć z drugim kolorem. W tym celu najlepiej dobrać szminkę lub pomadkę w obrębie jednej gamy kolorystycznej, dzięki czemu uzyska się estetyczny i nienachalny efekt. Przykładowo, do zrobienia ombre lips na co dzień można użyć kredki w kolorze jasnobrązowym i do niej dobrać ciemnobeżową pomadkę, a jeżeli przed nami wymagająca galowego stroju okazja, dobrym pomysłem będzie połączenie bordowej kredki z czerwoną szminką.

Jakich kolorów użyć do zrobienia ombre lips?

Usta pomalowane techniką ombre mogą być zarówno luźne na tyle, aby nosić je na co dzień, jak i bardzo eleganckie, dzięki czemu sprawdzą się podczas uroczystych okazji. Ich wygląd będzie jednak w dużej mierze zależny od wykorzystanych kolorów. W tym wypadku bardzo ważna jest zasada, aby wybrane szminki, pomadki i kredki miały zbliżone odcienie, ponieważ jeżeli będą ze sobą kontrastowały, ombre lips nie będą wyglądały zbyt dobrze. Wobec tego, do zrobienia makijażu, który sprawdzi się podczas codziennych obowiązków, doskonałym rozwiązaniem będzie wybór naturalnych kolorów, czyli cielistego beżu, pudrowego różu, brzoskwiniowego, pastelowego malinowego lub karmelowego. Z kolei do wykonania ust ombre na ważną okazję, lepiej wybrać wyraziste kolory, czyli czerwień, bordo, śliwkowy fiolet, intensywny brąz, fuksję, a nawet czerń, królewski błękit lub butelkową zieleń.

Rodzaje ombre lips

Usta z efektem ombre to mnogość zastosowań i możliwość utworzenia bardzo wielu stylizacji! Technikę tę można bowiem wykorzystać na wiele różnych sposobów, uzyskując bardzo różne efekty! Do tych najpopularniejszych zaliczamy:

  • Poziome usta ombre – najczęściej wykonywany rodzaj ombre lips, w którym obrzeża ust są ciemniejsze, a środek jaśniejszy.
  • Pionowe usta ombre – alternatywna wersja poziomych ombre lips, w której ciemniejszą pomadkę, szminkę lub kredkę nakłada się w kącikach ust i robi się przejście do jaśniejszego koloru w ich środku.
  • Koreańskie usta ombre – najdelikatniejsza wersja ombre lips, do wykonania których używa się przede wszystkim odcieni różowego, aby uzyskać neutralny efekt przejścia.

Jak zrobić usta ombre krok po kroku?

Jak zrobić ombre lips? Wbrew pozorom to nic trudnego! Do ich wykonania niezbędne będą 2 pomadki, szminki lub kredki o pasującym do siebie kolorze, oraz bal­sa­m do ust, aby za­pew­nić gład­ką po­wierzch­nię. Gdy wszystko już gotowe, czas przejść do działania!

1. Na początek aplikujemy na usta balsam, aby utworzyć na nich gładką powierzchnię.
2. Tak przygotowane usta są gotowe do malowania. Zaczynamy więc od wykonania konturów, które powinny być bardzo dokładnie obrysowane.
3. Po obrysowaniu konturów, przechodzimy do nałożenia koloru i do tego najlepiej użyć małego pędzelka, ponieważ im mniej produktu użyjemy, tym łatwiej będzie wykonać przejście od ciemnego koloru do jasnego.
4. Aplikujemy dwa kolory- ciemniejszy na obrzeżach, a jaśniejszy na środku ust.
5. Ostatnim krokiem jest cieniowanie, czyli delikatne roztarcie i połączenie barw w taki sposób, aby powstało ombre.

Inspiracje na usta z efektem ombre – galeria zdjęć z 14 pomysłami

Usta z efektem ombre

Źródło

Eleganckie usta ombre

Źródło

Ciemne usta ombre

Źródło

Fioletowe ombre lips

Źródło

Kolorowe usta ombre

Źródło

Koreańskie usta ombre

Źródło

Ciemne ombre lips

Źródło

Różowe usta ombre

Źródło

Pomysły na usta ombre

Źródło

Koreańskie ombre lips

Źródło

Brązowe usta ombre

Źródło

Fioletowe usta ombre

Źródło

Naturalne usta ombre

Źródło

Usta ombre na imprezę

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak zrobić makijaż smokey eyes oraz przedstawiamy inspiracje na makijaż dla Panny Młodej.