Jak mieć  ładne i zdrowe paznokcie?

Przyjęło się, że dłonie są wizytówką każdego człowieka, dlatego tak ważna jest odpowiednia i regularna pielęgnacja, o której często zapominamy. Każdy z nas marzy o pięknych paznokciach, które są naturalne, zdrowe i mocne, ale nie każdy wie, jak zadbać o ich kondycję. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam sposoby na zdrowie paznokcie, które z powodzeniem możecie stosować w domowym zaciszu!

Co zrobić żeby mieć ładne paznokcie?

Gdy zapytamy jak zrobić ładne paznokcie, większość odpowie, że należy je pomalować lub ozdobić wzorkami. Oczywiście manicure hybrydowy ma swój urok, aczkolwiek kobiety coraz częściej wybierają klasykę, czyli naturalne i zdrowe paznokcie. Taka naturalna stylizacja nadaje naszym dłoniom schludnego i eleganckiego wyglądu, i co więcej jest teraz w modzie. W jaki więc sposób zrobić ładne paznokcie bez malowania? Otóż nie wystarczy po prostu przestać używać lakierów. Skuteczna pielęgnacja wymaga od nas nie tylko zaangażowania, ale i regularności w swoich działaniach. Jeżeli odpowiednio się przyłożymy, już po kilkunastu dniach zauważymy różnicę.

Jak uzyskać naturalne paznokcie?

Sama rezygnacja ze stosowania lakierów do paznokci nie zagwarantuje nam naturalnego efektu. W tym wypadku kluczem jest odpowiednia pielęgnacja i regularność w swoich działaniach. Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy robić odżywczą kąpiel na bazie oliwy i cytryny z dodatkiem witaminy A i E. Warto również stosować domowe maseczki na dłonie, które wspomogą i odżywią nie tylko skórę, ale też paznokcie. W pozostałe dni nie możemy zapominać o nawilżaniu specjalnymi olejkami i oliwkami, które poprawią kondycję naszych paznokci. Jakich jeszcze preparatów warto używać?

  • Olejek arganowy – aplikuj go na całe dłonie, delikatnie wmasowując w skórę i paznokcie. Jego cudowne właściwości sprawiają że świetnie nawilża i działa przeciwstarzeniowo.
  • Olejek rycynowy – aplikuj bezpośrednio na paznokcie, delikatnie wmasowując w płytkę. Olejek rycynowy można stosować 2-3 razy dziennie, przez co zapobiegnie pękaniu płytki i rozdwajaniu się paznokci.
  • Odżywki witaminowe – czyli gotowe preparaty zawierające kompleks witamin, które możesz kupić w drogeriach. Te dobrej jakości zawierają ceramidy, keratynę, wapń oraz kwasy tłuszczowe, co sprawia że działają odżywczo nie tylko na paznokcie, ale i przylegające do nich skórki. Aplikuj bezpośrednio na paznokcie i skórki, a następnie delikatnie wmasowuj.

Naturalne paznokcie krok po kroku

Gdy regularnie pielęgnujemy nasze paznokcie, ich kondycja powinna z dnia na dzień się poprawiać. Wtedy wystarczy szybki manicure, aby przygotować je do wyjścia. Taki zabieg pozwoli uzyskać nam efekt naturalnych paznokci, nie wymagający malowania lakierem czy zdobienia wzorkami. Co więcej wspomniany manicure nawilży nasze skórki i wzmocni płytkę paznokcia. Sprawdź jak go wykonać:

  1. Dłonie dokładnie myjemy delikatnym mydłem.
  2. Paznokcie piłujemy za pomocą szklanego pilnika, nadając im pożądany kształt. Pamiętajmy aby wykonywać ruchy tylko w jedną stronę, przez co nie uszkodzimy płytki.
  3. Na skórki aplikujemy specjalny płyn zmiękczający, lub dłonie moczymy w wodzie z dodatkiem oliwy i cytryny.
  4. Po osuszeniu dłoni, nadmiar skórek delikatnie odsuwamy drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem.
  5. Cążkami delikatnie wycinamy niechciane skórki, pamiętając o tym, aby nie uszkodzić macierzy paznokcia.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy co to jest baza kauczukowa i jak działa oraz przedstawiamy przyczyny i sposoby na łamliwe paznokcie.