Manicure hybrydowy na stałe zagościł w salonach kosmetycznych i w naszych domach. Producenci kosmetyków prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych produktów, a jak wiadomo, każda stylizacja zaczyna się od bazy – wszak to właśnie ona odpowiada za trwałość naszego manicure i pozwala długo cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami. Którą więc wybrać? Dzisiaj przedstawimy Wam absolutny hit profesjonalnych stylistek, jakim jest Rubber Base marki NOX! Jest to preparat polecany szczególnie osobom z cienkimi, kruchymi, rozdwajającymi się paznokciami, ale nie tylko! Co więc warto o niej wiedzieć i jak ją stosować? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Baza kauczukowa – czym różni się od zwykłej bazy hybrydowej?

Bazy kauczukowe, inaczej zwane gumowymi, to nowość na rynku produktów do stylizacji paznokci. Eliminują wszelkie niedoskonałości słabej płytki paznokciowej, tworząc gładki, a przy tym trwały podkład pod kolorowy lakier. Te mogą być też stosowane również pod żel budujący i akrylożel. Wbrew powszechnemu przekonaniu i swojej nazwie, ta elastyczna baza do paznokci nie jest wykonana z naturalnego kauczuku. To dobra wiadomość dla tych, którzy są na niego uczuleni. Nazwa odnosi się jedynie do „gumowych” właściwości i tzw. wiązań kauczukowych, które odpowiadają za niezwykłą plastyczność oraz miękkość tego produktu. Te cechy wynikają ze zwiększonej zawartości składników, które nadają gotowej stylizacji elastyczności bez ryzyka pękania i łamania się.

Konsystencja bazy kauczukowej marki NOX jest gęsta i nieco zbliżona do żelu budującego. To właśnie dzięki tej zagęszczonej, kleistej formule możliwe jest uzyskanie nieskazitelnie gładkiej powierzchni, nawet na nierównej płytce. Jest to zatem idealny produkt dla osób borykających się z kruchymi i uszkodzonymi paznokciami – baza kauczukowa nie tylko je wzmocni, ale również wygładzi i wyrówna, wypełniając wszelkie nierówności! Za jej pomocą można też nadbudować płytkę, przedłużając paznokcie nawet o kilka milimetrów. Biorąc jednak pod uwagę że bazy kauczukowe są stosunkowo nowym produktem, wiele osób zastanawia w jaki sposób je stosować, dlatego przygotowaliśmy dla Was szczegółowy poradnik jak zrobić manicure kauczukowy!

Jak używać bazy kauczukowej marki NOX?

Korzystanie z bazy Rubber Base NOX jest tak samo proste, jak korzystanie z innych baz hybrydowych. Do jej gęstej formuły należy się jednak przyzwyczaić, albowiem jest to pewnego rodzaju połączenie właściwości bazy hybrydowej oraz żelu. Wystarczy jednak nałożyć jedną lub dwie cieniutkie warstwy preparatu, aby móc cieszyć się wzmocnionymi i elastycznymi paznokciami. Plastyczność i gęstość bazy sprawią, że można będzie dodatkowo nadbudować nią kształt płytki bez obawy o to, że rozleje się na paznokciu lub zaleje skórki. Czas utwardzania będzie zależeć oczywiście od mocy i rodzaju posiadanej lampy oraz od grubości nałożonej warstwy.

Utwardzoną bazę kauczukową pokrywa się ulubionym kolorem lakieru hybrydowego lub nakłada na nią żel. Całość utrwalić należy warstwą nawierzchniową, czyli topem hybrydowym lub topem no wipe. Postępowanie jest więc takie jak w przypadku każdej innej stylizacji hybrydowej. W podobny sposób ściąga się również bazę z paznokci. Wystarczy użyć do tego acetonu lub frezarki.

Najważniejsze zalety Rubber Base NOX

  1. Przedłużenie trwałości Twojego manicure. Baza typu rubber nadaje dodatkowej trwałości każdej stylizacji i chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wynika to z jej elastyczności i tym samym niepodatności na pękanie. Baza kauczukowa porusza się i „pracuje” wraz z paznokciem. Tym samym zmniejsza ryzyko odpryskiwania lakieru. Dodatkowo tworzy doskonale przyczepną warstwę, a dzięki temu wszelkie kolorowe lakiery trzymają się na niej z podwójną niemal siłą.
  2. Pomaga chronić Twoje paznokcie przed złamaniem. Elastyczna baza do paznokci nie tylko zabezpiecza stylizację przed odpryskami i pęknięciami. Adaptuje się do paznokci. Cała pomalowana nią płytka jest więc elastyczniejsza niż po zastosowaniu klasycznej bazy hybrydowej. To natomiast pozwala paznokciom naturalnie się zginać bez ryzyka złamania.
  3. Ma doskonałe właściwości budujące i przedłużające. Rubber Base to tzw. baza samopoziomująca. Nie dość, że można nią uzupełnić niedoskonałości płytki, to służyć może również jako baza do przedłużania paznokci oraz budowania i modelowania ich kształtu.
  4. Manicure z jej użyciem jest szybszy niż przy użyciu klasycznej bazy. Gęsta, kleista formuła sprawia, że kauczukową bazą trudno zalać skórki. Precyzyjna aplikacja przyczynia się zaś do tego, że czas wykonania stylizacji znacząco się skraca.

Rubber Base NOX to oszczędność czasu, a przy tym niesamowite efekty, dzięki którym długo możemy się cieszyć zadbanymi dłońmi oraz elegancką i trwałą stylizacją paznokci. Zapraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu uroda, w którym między innymi podpowiadamy jak zrobić manicure hybrydowy oraz opisujemy przyczyny i sposoby na łamliwe paznokcie.