Co to jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny, zwany również kawitacją, to szybki sposób na poprawę wyglądu cery. W dużym skrócie mówiąc peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający, wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Charakteryzuje się głębszym i skuteczniejszym działaniem poprzez złuszczanie skóry, niż domowe peelingi. Kawitacja jest zabiegiem w pełni uniwersalnym, dzięki czemu można ją stosować bez względu na wiek i rodzaj cery. Czym jest peeling kawitacyjny i jak dokładniej przebiega? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!
W tym artykule znajdziesz:
1. Na czym polega peeling kawitacyjny?
2. Jak przebiega peeling kawitacyjny?
3. Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?
4. Jak często robić peeling kawitacyjny?
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to nic innego, jak wykorzystanie zjawiska kawitacji, polegającego na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Na początku zabiegu skóra jest wilgotna, przez co w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się niewielkie pęcherzyki, które potem polegają rozpadowi, w wyniku czego komórki rogowe naskórka ulegają zniszczeniu.
Jak przebiega peeling kawitacyjny?
Peelingi kawitacyjne są wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych i trwają zazwyczaj od 30 do 60 minut w zależności od wybranych dodatków. Sam zabieg nie boli, natomiast może łaskotać, szczypać i drapać. Kosmetyczka rozpocznie zabieg od dokładnego oczyszczenia skóry, następnie na życzenie może zastosować peeling ziarnisty, który dodatkowo wzmocni efekt. Po przygotowaniu cery do zabiegu głównego, nałoży na skórę serum, po czym rozpocznie peeling kawitacyjny za pomocą szpatułki produkującej fale ultradźwiękowe. W większości salonów zwieńczeniem zabiegu jest masaż oraz nałożenie maseczki nawilżającej. Co ważne, nawet do 2-3 dni po peelingu kawitacyjnym skóra może być zaczerwieniona, dlatego najlepiej odpowiednio zaplanować wizytę w salonie kosmetycznym.
Jakie efekty daje peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny jest skuteczniejszy niż klasyczne peelingi. Usuwa z naskórka martwe komórki i świetnie oczyszcza cerę, dodatkowo hamując rozmnażanie bakterii. Zabieg sprawia, że usprawniamy przepływ krwi, w wyniku czego skóra jest lepiej dotleniona i szybciej się regeneruje. Efekty peelingu kawitacyjnego można zauważyć już zaledwie po 1-2 wykonanych zabiegach, poprzez zmniejszenie ilości wągrów oraz lepsze nawilżenie cery.
Jak często robić peeling kawitacyjny?
Dla osób nie mających problemów z cerą, zabieg może być wykonany jednorazowo w celu poprawienia kondycji skóry. Osoby borykające się z cerą problematyczną mogą powtarzać zabieg kilkukrotnie, najlepiej w odstępach tygodniowych lub miesięcznych. Pamiętajmy jednak, aby oprócz wykonywania peelingów stosować się do najważniejszych zasad pielęgnacji cery oraz korzystać z domowych maseczek, które z pewnością nie tylko poprawią kondycję naszej skóry, ale i wzmocnią efekt peelingu kawitacyjnego.