Czym jest manicure winylowy i jak go zrobić?

Po niezwykle modnym w ostatnich latach manicure hybrydowym, powoli na popularności zaczyna zyskiwać manicure winylowy. To doskonała alternatywa dla wszystkich osób które z różnych przyczyn chcą zrezygnować z klasycznych hybryd, i dla których standardowe lakiery do paznokci mają zbyt krótką trwałość. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam co to jest manicure winylowy, i jak go wykonać! Zapraszamy do krótkiej lektury!

Na czym polega manicure winylowy?

Do wykonania manicure winylowego potrzebujemy specjalnego lakieru winylowego. W jego składzie zawarte są polimery winylu które wykazują działanie ochronne, i dzięki którym manicure winylowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, oraz niekorzystne warunki pogodowe. Polimery winylu chronią przed wiatrem, mrozem, czy zbyt wysoką temperaturą. Trwałość manicure winylowego sięga około 5-10 dni, co oznacza że jest mniej trwały niż manicure hybrydowy, oraz bardziej trwały od klasycznych lakierów do paznokci.

Zalety manicure winylowego

Jedną z największych zalet manicure winylowego jest brak konieczności utwardzania go pod lampą UV lub LED. To bez wątpienia dobra informacja dla kobiet, które nie mają wspomnianego sprzętu w domu, a szukają trwalszego rozwiązania od klasycznych lakierów do paznokci. Lakier winylowy utwardza się na paznokciach pod wpływem światła słonecznego, przez co z dnia na dzień zyskuje na trwałości, i w wyniku czego odpryski nie pojawią się na nim tak szybko jak w przypadku klasycznego manicure. Co więcej do aplikacji lakieru winylowego nie potrzebujemy bazy podkładowej, co sprawia że samo wykonanie jest znacznie łatwiejsze.

Wady manicure winylowego

Tak jak wspomnieliśmy manicure winylowy nie wymaga aplikacji bazy pod lakier, przez co nakładany produkt przylega bezpośrednio do płytki paznokcia. Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób borykających się z chorobami paznokci, a u osób mających zdrowe paznokcie mogą pojawić się widoczne odbarwienia. Warto również wspomnieć że manicure winylowy jest mniej trwały od manicure hybrydowego, czy manicure tytanowego, przez co częściej musimy zmywać stylizację, a tym samym używać więcej szkodliwych preparatów.

Jak zrobić manicure winylowy krok po kroku

Jego wykonanie jest niezwykle proste, i zajmuje zaledwie kilkanaście minut! Co potrzebujemy do wykonania manicure winylowego?

  • pilnik do paznokci
  • bloczek polerski
  • lakier winylowy
  • top utwardzający
  • cleaner

Gdy mamy wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania manicure winylowego, możemy przejść do zabiegu!

Manicure winylowy krok po kroku

1. Na początek spiłujemy paznokcie nadając im pożądany kształt, i oczyszczamy płytkę.

2. Płytkę paznokcia odtłuszczamy za pomocą cleanera, usuwając jednocześnie pył powstały podczas piłowania.

3. Gdy płytka paznokci jest przygotowana, możemy zaaplikować pierwszą warstwę lakieru, następnie czekamy do jej wyschnięcia.

4. Gdy wciąż pozostają prześwity, aplikujemy drugą warstwę lakieru winylowego, i ponownie czekamy do wyschnięcia.

5. Gdy nasza płytka paznokcia jest szczelnie pokryta lakierem winylowym, aplikujemy top utwardzający i czekamy na wyschnięcia.

6. I voilà! Pierwszy manicure winylowy zrobiony!