Jak stosować olej rzepakowy na włosy?

Olej rzepakowy znany jest głównie ze swoich walorów smakowych oraz zawartości dużej ilości witamin i zdrowych kwasów tłuszczowych. Nie każdy jednak wie, że jest też doskonałym środkiem do pielęgnacji włosów, który je nawilża, regeneruje i wspomaga ich wzrost. Jak zatem wykorzystać jego właściwości? Jak stosować olej rzepakowy na włosy i jak przygotować naturalne kosmetyki z jego udziałem? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Czy olej rzepakowy można stosować do pielęgnacji włosów?
2. Jak olej rzepakowy działa na włosy?
3. Olej rzepakowy na włosy – jak stosować?
4. Efekty stosowania oleju rzepakowego na włosy


Czy olej rzepakowy można stosować do pielęgnacji włosów?

Odpowiedź jest prosta, jak najbardziej tak! Olej rzepakowy to jeden z najpopularniejszych i najtańszych olejów roślinnych, który z powodzeniem można wykorzystać do pielęgnacji włosów. Wszystko dlatego, że jest to produkt wypełniony witaminami i kwasami tłuszczowymi. Znajdziemy w nim między innymi kwas tłuszczowy omega-9, kwas tłuszczowy omega-6, kwas tłuszczowy omega-3, karotenoidy, tokoferole, związki fenolowe oraz witaminy A, D, E i K. Taki skład powoduje, że jest to doskonały środek pielęgnacyjny, który skutecznie regeneruje, nawilża, działa przeciwzapalnie oraz łagodzi podrażnienia.

Jak olej rzepakowy działa na włosy?

Olej rzepakowy jest naturalnym, tanim i niezwykle skutecznym kosmetykiem, który pomoże na wiele problemów związanych z włosami oraz skórą głowy. Jak więc konkretniej działa?

1. Olej rzepakowy nawilża i odżywia włosy

Olej rzepakowy zawiera witaminę E i K oraz jest bogaty w kwasy tłuszczowe, dzięki czemu jest świetnym lekarstwem na suche i zniszczone pasma. Jego stosowanie zapewni odpowiedni poziom wilgoci oraz poprawi ich ogólny wygląd, dodając kosmykom blasku, wygładzając je i wzmacniając. Jest to więc doskonały sposób na kruszące się włosy, który przywraca do życia pasma zniszczone koloryzacją, prostowaniem i kręceniem.

2. Olej rzepakowy na łupież i stany zapalne skóry głowy

Olej rzepakowy zawiera witaminę A i E, dzięki którym działa przeciwzapalnie, kojąco i regenerująco. Oprócz tego, jego stosowanie na skórę głowy łagodzi podrażnienia i nawilża skalp. Jest to więc doskonały środek pielęgnacyjnych dla osób z przesuszonym naskórkiem, którego efektem jest łupież oraz tych borykających się z AZS lub alergią.

3. Olej rzepakowy wzmacnia włosy

Olej rzepakowy obfituje w witaminy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają silne działanie nawilżające i regenerujące, dlatego jego regularne stosowanie efektywnie wzmacnia włosy. Oprócz tego, olej rzepakowy tłoczony na zimno wnika głęboko w skórę głowy i trzon włosa, dzięki czemu jest niezwykle skutecznym preparatem pielęgnacyjnym.

4. Olej rzepakowy na wypadanie włosów

Jak pobudzić mieszki włosowe? Doskonałym rozwiązaniem będzie stosowanie oleju rzepakowego, który dzięki zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych nawilża suche i odwodnione pasma oraz naprawia uszkodzenia w ich budowie, zapobiegając jednocześnie dalszemu ich wypadaniu oraz pobudzając nowe do wzrostu.

Olej rzepakowy na włosy – jak stosować?

Jest wiele sposobów na wykorzystanie oleju rzepakowego do pielęgnacji włosów. Można używać go między innymi w formie odżywki, jako składnik maseczki, do masażu skóry głowy oraz do olejowania kosmyków. Co ważne, jest to produkt o lekkiej konsystencji, dzięki której może być stosowany do wszystkich rodzaju włosów. Jak zatem skorzystać z jego właściwości? Oto kilka domowych przepisów na naturalne kosmetyki z olejem rzepakowym!

1. Domowa odżywka z oleju rzepakowego

Na bazie oleju rzepakowego można zrobić niezwykle skuteczną odżywkę, która wspomoże regenerację włosów oraz przywróci im blask i miękkość. Aby ją przygotować, wystarczy w naczyniu zmiksować na gładką masę banana, łyżkę miodu oraz kilka kropli oleju rzepakowego, a następnie otrzymaną papkę równomiernie rozprowadzić po pasmach i pozostawić na około godzinę. Po upływie wymaganej ilości czasu, całość spłukujemy i włosy dokładnie myjemy szamponem.

2. Domowa maseczka z oleju rzepakowego

Domowa maseczka na włosy z oleju rzepakowego to doskonały środek pielęgnacyjny, który działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, regeneruje i nawilża. Aby ją przygotować, wystarczy zmieszać go w miseczce z olejem kokosowym, olejek herbacianym, olejem jojoba, olejem rycynowym lub olejem arganowym w proporcjach 2 do 1, a następnie nałożyć na włosy i skórę głowy i pozostawić na około 30 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu, całość spłukujemy i włosy dokładnie myjemy szamponem.

3. Olej rzepakowy do olejowania włosów

Olejowanie włosów olejem rzepakowym to kolejny bardzo skuteczny sposób na wzmocnienie i nawilżenie kosmyków. Można wykorzystać go zarówno na suche włosy, jak i nałożyć na podkład z żelu aloesowego. W tym celu wystarczy rozprowadzić olej równomiernie po włosach, rozczesać go grzebieniem i pozostawić na około 20 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu, całość spłukujemy i włosy dokładnie myjemy szamponem.

4. Wcierka z oleju rzepakowego na włosy i skórę głowy

Wcierka z oleju rzepakowego to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają suchą i podrażnioną skórę głowy. Jego stosowanie szybko złagodzi nieprzyjemne uczucie i wspomoże regenerację naskórka. Aby więc wykorzystać jego właściwości, wystarczy zmieszać łyżkę oleju rzepakowego z łyżką żelu z siemienia lnianego, następnie nanieść powstałą wcierkę na skórę głowy i delikatnie masować przez kilka minut. Po upływie wymaganej ilości czasu, całość spłukujemy i włosy dokładnie myjemy szamponem.

Efekty stosowania oleju rzepakowego na włosy

Olej rzepakowy to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów, które będą miały bardzo pozytywny wpływ na kondycję zarówno skóry głowy, jak i włosów. Efektem jego stosowania będzie wzmocnienie, nawilżenie i regeneracja kosmyków oraz przywrócenie im miękkości i zdrowego blasku. Oprócz tego, aplikując go na skórę głowy, pozbędziemy się podrażnień i przywrócimy jej odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu wspomożemy walkę z łupieżem oraz przyspieszymy wzrost włosów.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak zagęścić włosy oraz przedstawiamy domowe i profesjonalne metody rozjaśniania włosów.