Pędzle do makijażu – jak wybrać te najlepsze?

Każda z kobiet w zależności od okazji spędza podczas wykonywania makijażu od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, korzystając z różnego rodzaju pędzli. Większość z nas najczęściej używa pędzli do pudru lub różu. Bez nich ciężko sobie wyobrazić codzienny make-up, który wykonujemy przed wyjściem z domu. Profesjonalni makijażyści korzystają z ponad 20 pędzli dzielonych na kategorie do różnych części twarzy. Oczywiście należy pamiętać, że codzienny makijaż nie wymaga aż tak szerokiego asortymentu, dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na pędzlach, z których korzystamy na co dzień. Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Pędzle do podkładu
2. Pędzle do pudru
3. Pędzle do nakładania cieni
4. Pędzle do różu


Pędzle do podkładu

Podkład nakładamy zazwyczaj dłonią lub za pomocą specjalnych gąbeczek. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie pędzli przeznaczonych do podkładu, które są również polecane przez profesjonalistów od make-upu. Ułatwiają one równomierne i precyzyjne rozprowadzenie podkładu, przez co uzyskamy naturalny efekt. Wśród pędzli przeznaczonych do podkładu, możemy wyróżnić tak zwany flat top, czyli pędzel ze ściętym szczytem oraz języczkowaty, czyli płaski pędzel. Flat top jest przeznaczony dla kobiet mających dużo niedoskonałości skórnych, gdyż zapewnia mocny efekt krycia. Pędzel języczkowaty zaś sprawdzi się podczas precyzyjnego nakładania kosmetyków w trudniej dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu czy nosa. Według profesjonalnych wizażystów, idealny pędzel do podkładu powinien być niezbyt duży i płaski.

Pędzle do pudru

Pędzel do pudru powinien być idealnie miękki i delikatny, dlatego zalecamy wybieranie tych wykonanych z naturalnego włosia. Podczas szukania idealnego pędzla, zwróćmy uwagę czy jest wystarczająco duży i gęsty. Wysokiej jakości pędzle umożliwiają nakładanie niewielkiej ilości produktu na cerę, co pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu. Taki pędzel będzie się świetnie nadawał do do nakładania produktów o sypkiej konsystencji.

Pędzle do nakładania cieni

W tym wypadku najlepiej zaopatrzyć się w trzy różne pędzle. Pierwszy do nakładania cieni, drugi do ich rozcierania oraz trzeci cieniutki do tworzenia kresek na powiece. Taka różnorodność pozwoli nam na dokładne wykonanie makijażu w okolicach oczu, oraz unikniemy wyraźnych przejść pomiędzy kolorami. Warto wybierać pędzle które mają dłuższą rączkę, dzięki czemu ułatwimy sobie pracę.

Pędzle do różu

Bardzo często unikamy stosowania różu w obawie przed przesadnym wyglądem. Pamiętajmy że odpowiednio dobrany i nałożony kosmetyk pozwoli nadać twarzy zdrowego kolorytu. Wybierając pędzel do różu zwróćmy uwagę na to czy jest ukośnie ścięty i lekko zaokrąglony. Taki kształt ułatwi nakładanie różu, i uniknięcie nieładnego wyglądu, dzięki czemu podkreślimy kości policzkowe.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak zrobić makijaż smokey eyes oraz przedstawiamy inspiracje na makijaż dla Panny Młodej.