Jak dokładniej zdjąć tipsy w domu?

Tipsy to idealny wybór dla kobiet, które borykają się z kruchą, cienką i łamliwą płytką. Przedłużanie paznokci przy ich użyciu odbywa się bowiem z wykorzystaniem plastikowych nakładek, które mocuje się klejem, akrylem lub żelem. Taka metoda umożliwia uzyskanie uzyskanie wielu różnych efektów, ponieważ ów ozdoby wyróżniają się różnorodnymi kształtami i wzorami, dzięki czemu świetnie uzupełniają wygląda dłoni. I choć ich aplikacja nie należy do najtrudniejszych, to nieprawidłowe usunięcie może skutkować negatywnym działaniem zarówno na kondycję paznokci, jak i przylegających do nich skórek. Jak więc zrobić to poprawnie? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak skutecznie zdjąć tipsy z klejem?
2. Jak zdjąć plastikowe tipsy przyklejone na klej?
• Jak usunąć tipsy z paznokci acetonem i pilnikiem?
• Jak usunąć tipsy z paznokci samym acetonem?
• Jak usunąć tipsy z paznokci bez acetonu?
• Jak usunąć tipsy z paznokci drewnianym patyczkiem?
3. Jak zdjąć tipsy pokryte hybrydą?
4. Jak zdjąć tipsy pokryte żelem?
5. Jak zdjąć tipsy pokryte akrylem?
6. Jak zadbać o paznokcie po zdjęciu tipsów z klejem?


Jak skutecznie zdjąć tipsy z klejem?

Tipsy to świetna alternatywa dla paznokci hybrydowych i żelowych, która umożliwia kobietom z kruchą, cienką i łamliwą płytką wykonanie równie efektownej stylizacji. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka metod przedłużania paznokci przy ich użyciu, a jedną z tych najpopularniejszych jest przyklejanie do płytki specjalnych nakładek używając do tego kleju, które na koniec pokrywa się żelem lub akrylem. To powoduje, że wykonany manicure staje się znacznie bardziej trwały, dzięki czemu panie mogą cieszyć się długimi, mocnymi i pięknie zdobionymi paznokciami przez długi czas. Niestety, długotrwałe noszenie tipsów może uszkadzać i osłabiać płytkę, dlatego należy je co jakiś czas zdejmować, aby dać odpocząć paznokciom i pozwolić się im zregenerować. Taki zabieg może być nie lada wyzwaniem, dlatego podczas jego wykonywania trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ ściągając sztuczne paznokcie w nieprawidłowy sposób można uszkodzić płytkę. Na szczęście jest kilka różnych metod, które są mniej i bardziej inwazyjne. Jak więc dokładniej zdjąć tipsy przyklejone na klej? Już wyjaśniamy!

Jak zdjąć plastikowe tipsy przyklejone na klej?

Tipsy przyklejone na klej można usunąć z paznokci na kilka różnych sposobów. Przed przystąpieniem do działania, warto jednak zmiękczyć klej, którym są przymocowane do płytki, aby uniknąć jej uszkodzenia. Do tego można wykorzystać ciepłą wodę, w której należy zamoczyć paznokcie na około 10-15 minut, dzięki czemu klej zmięknie, a następnie przejść do docelowego zabiegu.

Jak usunąć tipsy z paznokci acetonem i pilnikiem?

Pierwszym sposobem na zdjęcie tipsów z klejem jest wykorzystanie pilnika, wacików bezpyłowych, folii aluminiowej i acetonu. Niestety, jest to metoda inwazyjna, w związku z czym może wpływać negatywnie zarówno na paznokcie, jak i skórki wokół nich, dlatego bardzo ważne jest, żeby po skończonym zabiegu zadbać o ich regenerację. Mimo to, sposób ten umożliwia bardzo szybkie uzyskanie efektów, dlatego aby z niego skorzystać, należy rozpocząć od dokładnego spiłowania tipsów, tak aby maksymalnie przybliżyć ich długość do długości płytki, następnie trzeba przyłożyć do nich waciki bezpyłowe nasączone zmywaczem do paznokci, owinąć je folią aluminiową i zostawić na około 15 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu sprawdzamy, czy tipsy bez problemu odchodzą z płytki, a jeżeli tak, to drewnianym patyczkiem ostrożnie podważamy każdy z nich, usuwamy i pozbywamy się resztek kleju z płytki. Na koniec wystarczy jedynie zmatowić paznokcie pilnikiem, nadać im preferowany kształt i posmarować je oliwką, aby zadbać o ich regenerację.

Jak usunąć tipsy z paznokci samym acetonem?

Następnym sposobem na zdjęcie tipsów z klejem jest wykorzystanie samego acetonu. I tutaj podobnie do poprzedniej metody jest ona niestety bardzo inwazyjna zarówno dla paznokci, jak i skórek wokół nich, w związku z czym po przeprowadzeniu zabiegu najlepiej zaaplikować na nie oliwkę, która wspomoże ich regenerację. Mimo to, jest ona bardzo skuteczna, dlatego aby z niej skorzystać, wystarczy wlać do niewielkiej miseczki zmywacz do paznokci, następnie zamoczyć w nim tipsy na około 10 minut, po czym sprawdzić, czy tipsy się odklejają, a jeżeli tak, to drewnianym patyczkiem je podważyć i usunąć. Na koniec pozostaje jedynie pozbycie się resztek kleju, zmatowienie płytki, opiłowanie jej oraz aplikacja wspomnianej oliwki, która odżywki i paznokcie i skórki wokół nich.

Jak usunąć tipsy z paznokci bez acetonu?

Oczywiście tipsy można usunąć również bez użycia acetonu, czyli w mniej inwazyjny sposób, ale do tego niezbędna będzie frezarka do paznokci. Urządzenie to nie wpływa bowiem negatywnie na kondycje paznokci i skórek wokół nich, jednak jego użycie wymaga umiejętności i doświadczenia w pracy z tym sprzętem. Aby więc z niego skorzystać, należy wybrać odpowiednie frezy, zamontować je, a następnie delikatnie, ale dokładnie wyfrezować każdy z tipsów, prowadząc końcówkę wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, nie trzymając jej zbyt długo w jednym miejscu, dzięki czemu nie przepiłuje się płytki. Na koniec pozostaje jedynie wypolerowanie paznokci, nadanie im odpowiedniego kształtu oraz wmasowanie w nie oliwki, która wspomoże ich regenerację.

Jak usunąć tipsy z paznokci drewnianym patyczkiem?

Tipsy z klejem można usunąć też przy użyciu drewnianego patyczka, ale jest to możliwe jedynie w momencie, gdy klej jest na tyle słaby, że same zaczynają się odklejać od paznokci. Metoda ta wymaga jednak dużej ostrożności, ponieważ w niektórych miejscach klej może być mocniejszy, co przy odrywaniu sztucznych paznokci może spowodować uszkodzenie płytki. Aby więc skorzystać z tego sposobu, po zauważeniu, że tipsy zaczynają odchodzić z paznokci, należy drewnianym patyczkiem podważyć ich brzegi, następnie wsunąć go delikatnie głębiej do momentu aż każdy z nich się odklei. Na koniec wystarczy wypolerować płytkę, nadać jej preferowany kształt i wmasować w nią oliwkę, która wspomoże jej regenerację.

Jak zdjąć tipsy pokryte hybrydą?

Powyższe sposoby można też z powodzeniem wykorzystać do zdjęcia plastikowych tipsów przyklejonych na klej, które na koniec zostały pokryte hybrydami. Oznacza to więc, że do ich usunięcia, w zależności od kondycji paznokci, można wykorzystać zarówno aceton, jak i frezarkę, bowiem obie te metody poradzą sobie ze stylizacją wykonaną przy użyciu lakierów hybrydowych. Można zatem spiłować manicure pilnikiem, przyłożyć do niego waciki bezpyłowe nasączone zmywaczem do paznokci, owinąć je folią aluminiową, zostawić na około 15 minut i po upływie wymaganej ilości czasu drewnianym patyczkiem ostrożnie podważyć każdy z nich i usunąć. Jeżeli jednak paznokcie są w nie za dobrej kondycji, wtedy lepiej skorzystać z frezarki, do której montujemy odpowiednie frezy i dokładnie frezujemy każdy z tipsów prowadząc końcówkę wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, nie trzymając jej zbyt długo w jednym miejscu, dzięki czemu nie przepiłuje się płytki, a mimo to skutecznie zdejmie się tipsy przyklejone do płytki.

Jak zdjąć tipsy pokryte żelem?

Tipsy zwieńczone żelem do paznokci również można zdjąć przy użyciu opisanych powyżej sposobów. Na początek najlepiej jednak je skrócić przy użyciu pilnika, tak aby maksymalnie przybliżyć ich długość do długości płytki, a następnie można przejść do docelowego zabiegu. Pierwszą metodą jest więc spiłowanie żelu pilnikiem, nasączenie wacików acetonem, przyłożenie ich do paznokci, owinięcie folią aluminiową i pozostawienie na 15 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu, waciki zdejmujemy, a tipsy razem z żelem usuwamy przy użyciu drewnianego patyczka. Drugim sposobem jest wykorzystanie frezarki, do której montujemy odpowiednie frezy i przy ich użyciu spiłowujemy każdy z tipsów, pamiętając o tym, aby prowadzić je wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, dzięki czemu skutecznie usunie się stylizację, nie uszkadzając przy tym płytki.

Jak zdjąć tipsy pokryte akrylem?

Do usunięcia tipsów, które pokryte są akrylem, także można wykorzystać opisane powyżej sposoby. Wszystkie wspomniane metody są bowiem na tyle skuteczne, że umożliwiają pozbycie się niemal każdego produktu do stylizacji paznokci. Na początek najlepiej jednak skrócić tipsy przy użyciu nożyczek lub cążków, tak aby maksymalnie przybliżyć ich długość do długości płytki, a następnie można przejść do docelowego zabiegu. I tutaj również pierwszym sposobem jest spiłowanie akrylu pilnikiem, nasączenie wacików acetonem, przyłożenie ich do paznokci, owinięcie folią aluminiową i pozostawienie na 15 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu, waciki można zdjąć, a tipsy razem z akrylem usunąć drewnianym patyczkiem. Druga metoda zakłada użycie frezarki. Montujemy więc odpowiednie frezy i przy ich użyciu dokładnie spiłowujemy każdy z tipsów, pamiętając przy tym, że ich końcówki należy prowadzić wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, tak aby usunąć stylizację, nie wpływając jednocześnie negatywnie na kondycję płytki.

Jak zadbać o paznokcie po zdjęciu tipsów z klejem?

Tipsy są doskonałym pomysłem na efektowne zwieńczenie wyglądu dłoni, jednak ich długotrwałe noszenie może powodować osłabienie płytki paznokcia. Najlepiej więc po ich zdjęciu zadbać o odpowiednią regenerację. W tym wypadku absolutną podstawą jest dołączenie do listy codziennie używanych kosmetyków kremu do rąk oraz oliwki do skórek, które wspomogą ich odżywienie. Takie preparaty warto stosować minimum 2-3 razy dziennie, a najlepiej po każdym myciu dłoni, tak aby zapewnić im odpowiednią ochronę przed negatywnie wpływającymi czynnikami zewnętrznymi. Kolejnym ważnym czynnikiem, który ma wpływ na kondycję płytki paznokcia, jest regularne stosowanie domowych maseczek. Mowa tutaj między innymi o kąpieli w oliwie z oliwek, kąpieli w occie jabłkowym, maseczce z miodu i jajka, maseczce z oliwy i cytryny, maseczce z siemienia lnianego oraz stosowaniu olejku rycynowego na paznokcie, dzięki którym płytka stanie się twardsza i bardziej odporna na uszkodzenia. Jeżeli jednak powyższe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, zawsze można włączyć do codziennego stosowania odżywkę do paznokci, której skład opiera się na naturalnych olejach z dodatkiem witamin. Taki preparat wzmocni i nawilży paznokcie, za sprawą czego efekty jego stosowania będzie można zauważyć już po kilkunastu dniach.