Co to jest olejek z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego to nic innego, jak ekstrakt pozyskiwany z liści drzewa herbacianego, które występuje wyłącznie w Australii. Lokalni mieszkańcy od wielu lat korzystają z jego dobrodziejstw zarówno w medycynie, jak i kosmetyce, wykorzystując jego unikalne właściwości. Olejek z drzewa herbacianego nie tylko pielęgnuje, ale i leczy skórę, a jego właściwości antyseptyczne i odkażające doskonale sprawdzają się szczególnie w przypadku cery trądzikowej i problematycznej. W medycynie jest wykorzystywany głównie w leczeniu infekcji grzybiczych, bolesnych ukąszeń owadów oraz trudno gojących się ran.

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego

Olejek herbaciany wykazuje silne działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Ten wyjątkowy ekstrakt znajduje swoje zastosowanie w branży kosmetycznej oraz medycznej, gdyż bardzo łatwo przenika przez cerę i skutecznie likwiduje bakterie odpowiadające między innymi za występujący trądzik oraz pobudza produkcję nowego naskórka (sprawdź też 10 najważniejszych zasad pielęgnacji twarzy). Jego właściwości sprawiają, że gruczoły łojowe powracają do prawidłowej pracy, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrową kondycję. Co ważne, olejek z drzewa herbacianego jako jeden z niewielu składników produktów przeciwtrądzikowych nie powoduje wysuszenia skóry, przez co jest bardzo często używany przez koncerny kosmetyczne zajmujące się produkcją wspomnianych preparatów.

Właściwości olejku herbacianego

Olejek herbaciany podobnie do olejku arganowego ze względu na działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne jest wykorzystywany nie tylko w kosmetyce, ale i w formie naturalnego środka leczniczego. Jego właściwości sprawiają że jest niezwykle skuteczny przy leczeniu wszelkiego rodzaju przeziębień oraz infekcji. Olejek z drzewa herbacianego pomaga zwalczać między innymi nasilający się kaszel, zapalenie zatok, zapchany nos oraz choroby gardła. Jego działanie jest wykorzystywane również przy chorobach skórnych, takich jak półpasiec, ospa wietrzna, grzybica, opryszczka, czy powracające zajady. Osoby borykające się z nieświeżym oddechem mogą wykorzystać go do płukania ust, gdyż skutecznie zwalcza nieświeży oddech oraz pomaga pozbyć się niektórych infekcji jamy ustnej. Przeciwbakteryjne działanie olejku z drzewa herbacianego wspomaga również leczenie łojotokowego zapalenia skóry oraz uciążliwego łupieżu (sprawdź też domowe maseczki na włosy), a jego stosowanie pozwala zmniejszyć uczucie swędzenia oraz niweluje nadmierne wydzielanie sebum (sprawdź też jak dbać o włosy).

Gdzie w jakiej cenie można kupić olejek z drzewa herbacianego?

Olejek herbaciany jest dostępny w większości aptek, drogerii oraz internetowych sklepach z produktami kosmetycznymi. Jego cena waha się zazwyczaj od 5 do 15 zł za niewielką buteleczkę o pojemności 10 mililitrów. Podczas zakupu powinniśmy szczególną uwagę zwracać na skład olejku, aby wybrać czysty ekstrakt bez dodatku innych substancji lub składników zapachowych. Co ważne, ekstrakt z olejku herbacianego jest niezwykle intensywny, przez co wystarczy zaledwie kilka kropli, aby w pełni wykorzystać jego zalety w kosmetyce oraz medycynie. Jest na tyle silny, że może być wykorzystywany bez rozcieńczania. Zachęcamy również do krótkiej lektury naszego wpisu w którym wyjaśniamy zastosowanie rozmarynu w kosmetyce i medycynie naturalnej.