Jaki krem nawilżający do cery mieszanej wybrać?

Cera mieszana jest jedną z najtrudniejszych do pielęgnacji typów cery. Dzieje się tak dlatego, że łączy ze sobą dwa typy: skórę suchą i tłustą, zatem konieczna jest podwójna pielęgnacja i działanie ze zdwojoną siłą. Jeżeli Ty też jesteś jej posiadaczką, zobacz, jak w prosty sposób, zadbasz o jej promienny wygląd.

Cera mieszana składa się z tak zwanej tłustej strefy T, czyli brody, nosa i czoła oraz przesuszonych miejsc występujących na policzkach i w niektórych okolicach czoła. Jej pielęgnacja wymaga zatem używania produktów do cery tłustej i suchej. Błędem popełnianym przez kobiety, które posiadają ten typ skóry jest używanie kosmetyków, przeznaczonych tylko do jednego rodzaju cery np. gruboziarnistych peelingów do cery przetłuszczonej. Powoduje to podrażnienie przesuszonych miejsc twarzy. Na strefie T poza przetłuszczaniem, powstają również liczne niedoskonałości takie, jak pryszcze, zaskórniki oraz pory, dlatego tak ważne jest, aby dbać o jej codzienną higienę.

Lekki krem nawilżający do cery mieszanej

Stosowanie kosmetyków do dwóch różnych typów cery, może być kłopotliwe dlatego najlepszym wyborem dla kobiet posiadających ten typ skóry, będzie korzystanie z lekkiego kremu nawilżającego do cery mieszanej. Znormalizuje on te partie twarzy, które nadmiernie się przetłuszczają oraz nawilży i zregeneruje nieprzyjemnie naciągnięte miejsca suche.

Żele do mycia cery mieszanej nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ może spowodować to nieodwracalne skutki, ze względu na zaburzenie równowagi lipidowej skóry. W przypadku peelingów warto zapamiętać zasadę, że pod żadnym pozorem nie powinno się wybierać tych gruboziarnistych.

Dwa razy w tygodniu stosuj peelingi enzymatyczne. Usuną zaskórniki i niedoskonałości oraz zapobiegną błyszczeniu się skóry. Sprytnym trikiem w ciągu dnia jest używanie bibułek matujących. W każdym momencie możesz oczyścić skórę z nadmiernej ilości łoju, pozostawiając perfekcyjnie wykonany makijaż.

W miejscach, gdzie cera jest najbardziej przesuszona i gruczoły łojowe praktycznie nie występują, skóra narażona jest również na pękanie naczynek i zaczerwienienia. Zmiany te najczęściej pojawiają się podczas mroźnych lub upalnych dni. Tego problemu nie należy lekceważyć, ponieważ pajączki pojawiające się na twarzy mogą być początkiem występowania trądziku różowawego lub alergii.

Pamiętaj, że obowiązkiem każdej kobiety posiadającej skórę mieszaną jest nawilżanie. Poza miejscami suchymi potrzebują go też miejsca tłuste. Specjaliści polecają stosowanie preparatów, które zatrzymują wodę. W tym przypadku skutecznym kosmetykiem, może okazać się krem z kwasem hialuronowym.