4 zachowania które mogą popsuć związek

Jeśli zależy nam na związku i chcemy uniknąć najgorszego, warto wiedzieć o jakich nawykach należy zapomnieć!

Kłótnie prowadzące do rozstania nie biorą się znikąd. Mimo że wydaje nam się że pokłóciliśmy się z ukochaną osoba się o nieistotną sprawę, możliwe że od jakiegoś czasu narastało w nas poczucie krzywdy i niesprawiedliwości w związku. Dlatego warto zareagować, zanim nie będzie czego „zbierać”. Jakie więc zachowania najbardziej nas od siebie oddalają i jak rozpoznać pierwsze symptomy rozpadu związku? Oto 4 złośliwości, które nie powinny pojawić się w związku pełnym miłości i zrozumienia:

Kontrola i szpiegowanie

Wszyscy bywamy zazdrośni – każdy z nas tak ma. Jednak jeżeli nasza zazdrość zaczyna wpływać na każdą dziedzinę naszego życia, pora się obudzić. Zastanówmy się, skąd wynika niskie poczucie własnej wartości i poszukajmy rozwiązania problemu w sobie. Jeżeli każda okazja jest dla nas dobra, aby rozpocząć awanturę na temat własnych urojeń, to nie wróży dobrze. Spójrzmy na całą sytuację obiektywnie i zastanówmy się, czy faktycznie mamy ukochanej osobie coś do zarzucenia.

Zostawianie problemów „na później”

Przyjdzie taki moment, że piętrzące się kłopoty w końcu nas dopadną – możliwe, że w takiej sytuacji nie da się ich już rozwiązać. Każde nieporozumienie warto wyjaśniać na bieżąco, zanim nabierze większych rozmiarów. Jeżeli nie będziemy wyjaśniać konfliktów, w końcu zapomnimy, o co mieliśmy do siebie żal, jednak uczucie złości pozostanie.

Kłamstwa

W związku nie ma nic gorszego niż kłamstwa – zarówno te wielkie, jak i mniejsze. Jeżeli ukochana osoba notorycznie nas oszukuje, prawdopodobnie nie liczy się z naszymi uczuciami. Jej zachowanie nie zawsze jest wywołane tajemnicami, jakie przed nami ukrywa, jednak oszustwo jest niszczące samo w sobie. Jeżeli nauczyliśmy się oszukiwać siebie nawzajem w codziennych sprawach, możliwe że kłamstwo w każdej innej sytuacji nie stanowi dla nas problemu.

Zapominanie o sobie

Chodzi tutaj zarówno o nasz wygląd, jak i psychikę. Jeżeli zauważyliśmy, że próbujemy cały czas zmieniać się dla ukochanej osoby, zastanówmy się, czy faktycznie tego chcemy. W związku nie można sobie również „odpuszczać”- mimo że jesteśmy ze sobą wiele lat i widzieliśmy się w różnych sytuacjach, nigdy nie pozwólmy na to, aby osoba którą kochamy pomyślała, że o siebie nie dbasz. Nie chodzi o to, aby cały czas ubierać się w wieczorowe kreacje i spacerować po domu w makijażu – po prostu dbajmy o siebie.