Efektowny makijaż stanowi idealne dopełnienie atutów urody każdej kobiety. Istnieje jednak wiele sposób na podkreślenie swoich oczu. W jaki sposób wykonać najpopularniejsze stylizacje?

Przydymione oczy

Smokey eyes jest makijażem, bazującym na cieniach o charakterystycznych, ciemnych kolorach. Jego zasadniczy cel stanowi mocne podkreślenie oczu.  W smokey eyes wykorzystuje się kontrast pomiędzy ciemnym i jasnym cieniem. Takie rozwiązanie pozwala podkreślić kształt oczu oraz barwę tęczówki. Do wykonania stylizacji potrzeba ciemniejszego i średniociemnego cienia. Wykorzystanie tych kosmetyków pozwala uzyskać doskonałe przejście barw na powiece. Wykonując makijaż, należy pamiętać o precyzji przy rozcieraniu kolorów. Do tego zabiegu idealnie sprawdzi się jasny cień. W smokey eyes wykorzystuje się także czarną kredkę. Za jej pomocą można bowiem stworzyć dokładny kontur oka. Warto pamiętać, by zaznaczyć dolną oraz górną linię rzęs. Do pomalowania wewnętrznego kącika można natomiast użyć perłowego lub matowego koloru. Barwy te pozwolą bowiem powiększyć oko pod względem optycznym. Ostatnią fazą stylizacji jest pomalowanie rzęs maskarą. Alternatywne rozwiązanie stanowi wykorzystanie sztucznych włosków.

Makijaż w stylu cat eye

Kocie oko stało się niezwykle popularne w 2021 roku. Makijaż ten stanowi połączenie uniwersalności i wyrazistego charakteru. Cat eye pozwala bowiem uzyskać hipnotyzujące spojrzenie, co nie przeszkadza w wykorzystaniu make-upu w przypadku romantycznych kolacji, uroczystych przyjęć lub też spotkań z przyjaciółmi. Stylizacja ma wiele wariantów. W swojej podstawowej wersji bazuje ona na graficznej, ostro zakończonej kresce, wychodzącej poza zewnętrzny kącik oka i skierowanej ku górze. Grubość linii należy dobrać do swojego kształtu oka. Dopełnienie makijażu stanowią podkreślone brwi, kontrastujące z rysami twarzy.

Stworzenie efektu hipnotyzującego spojrzenia nie jest trudne. Należy jednak pamiętać o dobraniu makijażu do typu swojej urody. Warto również stosować odpowiedniej jakości produkty stylizacyjne dostępne na Eveline.pl.