Złoto od wielu lat dominuje w witrynach jubilerskich. Ten luksusowy kruszec łączy w sobie szlachetność, niepowtarzalne piękno i trwałość – z łatwością upamiętnia romantyzm słów „na zawsze”. Aktualnie na rynku znajdziemy złotą biżuterię w kilku wariantach kolorystycznych. Sprawdźmy, która z nich najlepiej dopasuje się do pierścionka zaręczynowego.


W tym artykule znajdziesz:
1. Pierścionki zaręczynowe z klasycznego złota
2. Czy białe złoto stanie się następcą żółtego?
3. Powiew nowoczesności – różowe złoto w pierścionkach zaręczynowych


Pierścionki zaręczynowe z klasycznego złota

Żółte złoto to absolutna klasyka, która idealnie łączy się z wieloma kamieniami szlachetnymi i świetnie podkreśla ciepłe karnacje. Kojarzone jest z luksusem, elegancją oraz ekskluzywnością, a jego doskonałą prezencją zachwycają się mieszkańcy każdego zakątka świata. Tak wytworny kruszec w fantastyczny sposób podkreśla istotę miłości, właśnie dlatego od wielu lat stosowany jest do oprawiania pierścionków zaręczynowych. Najczęściej wybieranym rodzajem złotych pierścionków są proste modele z kolekcji The Light jubilera Savicki. Umieszczony w centralnej części klejnot odgrywa tutaj główną rolę, a połyskująca w tle złota szyna nadaje konstrukcji wytworny charakter. Ten minimalistyczny pierścionek zaręczynowy dedykowany jest kobietom o wyszukanym guście, które przez życie kroczą z podniesioną głową. Żółte złoto ma dodawać im pewności siebie i upewniać w przekonaniu, że w każdej kobiecie drzemie niezmierzona siła.

Czy białe złoto stanie się następcą żółtego?

Jeszcze jakiś czas temu żółte złoto cieszyło się mianem niezrównanego faworyta, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe. Dziś coraz więcej par decyduje się na zakup symbolu miłości z białego złota. Jest ono nieco droższe od swojego klasycznego odpowiednika i raczej nie zastąpi klasycznej odmiany. Oba kruszce są wyjątkowo piękne, jednak zupełnie różne, przez co spełniają inne oczekiwania. Niemniej zapewniamy, że białe złoto jest godne rozważenia. Ma wiele zalet, występuje w dwóch najpopularniejszych odmianach – jako złoto palladowe oraz niklowe. Pierwsze z nich jest bardziej wartościowe, posiada również lepsze właściwości, w tym również te hipoalergiczne. Prezentuje się fantastycznie w towarzystwie dowolnego kamienia szlachetnego, a największe wrażenie robi u boku niebieskiego szafiru. Głębia barwy klejnotu zostaje wydobyta przez srebrzystą oprawę w iście magiczny sposób, przez co nie sposób oderwać wzroku od biżuterii. Chcąc zachwycić swoją ukochaną, postaw na pierścionek z białego złota od Savicki koronowany tanzanitem lub niebieskim szafirem. Na pierwszy rzut oka przypomina on srebrny pierścionek zaręczynowy, jednak ma wszelkie znamiona luksusu, jakie niesie za sobą złoto.

Powiew nowoczesności – różowe złoto w pierścionkach zaręczynowych

Warianty kolorystyczne złota nie kończą się na żółci i bieli. Jubiler Savicki ma w swojej ofercie modele o barwie, która skradnie serce wszystkim miłośnikom oryginalności. Mowa o pierścionkach zaręczynowych z różowego złota. Tak kobieca odmiana szlachetnego kruszcu idealnie prezentuje się na damskiej dłoni, podkreślając jej urok i subtelność. Doskonale komponuje się zarówno z cieplejszym, jak i chłodniejszym typem karnacji, dzięki czemu bez cienia wątpliwości możemy nadać jej miano uniwersalnej. Ponadto różowe złoto stanowi fantastyczną oprawę dla dowolnego klejnotu. W cudowny sposób podkreśli brylancję diamentu, stworzy magiczny duet z rubinem i wydobędzie pełnię blasku z morganitu o różowej barwie. Idealnie zaprezentuje się także w pierścionku zaręczynowym ze szmaragdem, zachwycając niecodziennym kontrastem kolorystycznym.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii lifestyle, w której między innymi podpowiadamy jak wyczyścić złote kolczyki oraz doradzamy jak rozplątać łańcuszek.