Moda w stylu vintage to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich sezonów. Ten trend w modzie inspirowany jest modą sprzed wielu dekad. W najbardziej klasycznym wydaniu styl vintage polega na inspirowaniu się fasonami z lat 40 i 50 ubiegłego wieku. Aktualnie najcenniejsze perełki modowe można znaleźć na dnie szaf naszych mam, cioć i babć.

Styl vintage – dla kogo ?

Tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o styl vintage. Korzystnie w kreacjach z minionego wieku będzie wyglądać zarówno osoba młoda jak i dojrzalsza. Moda vintage jest dla każdego, kto czyje się atrakcyjnie i pewnie w klasycznych fasonach z dawnych lat. Warto jednak pamiętać alby kreację w stylu vintage przełamać jakiś nowoczesnym elementem garderoby czy dodatkiem, aby nadały jej większego szyku.

Od czego zacząć przygodę z garderobą w stylu vintage

Jak większość działań w życiu, również kompletowanie szafy w stylu vintage, warto zacząć od dobrego planu. W pierwszym kroku warto przeanalizować wiele kreacji w stylu vintage i wybrać najlepsze, dostosowane do naszej figury, stylu życia, wykonywanej pracy czy osobowości. Szeroki wybór spośród rozkloszowanych sukni, ołówkowych spódnic, gładkich sweterków z guzikami, białych bluzek w stylu retro czy twz. cygatetek nie jest prosty. Wnikliwa obserwacja pozwoli odnaleźć swój własny, unikalny styl. Gdy już wiemy czego szukać, można zacząć przeszukiwać szafy mamy, babci czy cioci. Pomocne mogą okazać się również tzw. second-handy czy platformy sprzedaży umożliwiające sprzedaż odzieży używanej. Stawiając na oryginalną odzież z ubiegłego stulecia, warto postawić na produkty dobrej jakości, zachowane w dobrym stanie. Decydując się na odzież używaną, możemy pozwolić wysokiego gatunku ubrania nawet przy ograniczonym budżecie. Dając używanej odzieży drugie życie, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości śmieci. W ten sposób stopniowo można wymienić odzież w całej szafie. Poza tym, poszukiwanie perełek z ubiegłych lat może być ciekawą przygodą.

Popularny w ostatnim czasie styl vintage to nie tylko modny sposób wyrażenia siebie, ale również sposób na oszczędność pieniędzy i środowiska naturalnego.

O najnowszych, aktualnych trendach w modzie przeczytasz zawsze na https://tematmoda.pl/

Zraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii moda, w której między innymi podpowiadamy do czego nosić tunikę oraz wyjaśniamy jaka jest różnica między slow fashion a fast fashion.