Inspiracje na meble ogrodowe wykonane z palet – 14 pomysłów

Palety, które są wykorzystywane głównie do transportu i przechowywania towarów, w ostatnich latach robią furorę w branży wnętrzarskiej. Te są wybierane przez architektów ze względu na niski koszt materiału, szeroki wachlarz zastosowań oraz łatwość i szybkość montażu, a oprócz tego są ekologiczne, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle modne. Wystarczy jedynie kilka narzędzi i odrobina praktyki, aby uzyskać z nich niezwykle efektowne meble ogrodowe, nie wydając przy tym fortuny. Wykorzystując palety możemy zrobić zarówno modną sofę ogrodową, jak i siedzisko, ławkę, stolik, kwietnik, a nawet… i podwieszaną huśtawkę! Jak więc to wygląda w rzeczywistości? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy aż 14 wspaniałych pomysłów na meble ogrodowe z palet!

Jak zrobić meble ogrodowe z palet? Mamy dla Was 14 wspaniałych pomysłów!

Meble ogrodowe z palet to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się o każdej porze roku. Możemy je wykorzystać zarówno w ogrodzie, na tarasie jak i… niewielkim balkonie! Wszystko zależy bowiem od pomysłu na aranżację oraz jego realizacji. I choć wydaje się, że możemy z nich zbudować jedynie rozległe kanapy, to tak naprawdę przy odrobinie kreatywności możemy uzyskać z nich dowolny mebel! Jak zatem zacząć? Najważniejsze jest przygotowanie palet na na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Jeżeli więc chcemy uzyskać całoroczne meble, na początek musimy dokładnie oszlifować każdą z palet, a następnie zaimpregnować i pomalować farbą przeznaczoną na zewnątrz. To zabezpieczy je przed zimnem, wilgocią, wiatrem i ostrym słońcem, a gładka powierzchnia ułatwi ich czyszczenie. Kolejnym krokiem jest montaż materaca lub siedziska dociętego na wymiar. Tutaj niezwykle istotny jest materiał, z którego zostały wykonane – wszak ten powinien być odporny na wspomniane wcześniej niekorzystne warunki pogodowe. Na koniec wystarczy dodanie kilku poduszek oraz ciepłego koca, aby uzupełnić aranżację i voilà! Meble ogrodowe z palet gotowe! A jeżeli wciąż poszukujecie inspiracji, mamy dla Was galerię pełną propozycji!

Meble z palet na taras

Źródło

Szare meble ogrodowe z palet

Źródło

Meble z palet na balkon

Źródło

Meble na balkon z palet

Źródło

Meble z palet do ogrodu

Źródło

Meble wykonane z palet na balkon

Źródło

Meble ogrodowe wykonane z palet

Źródło

Meble ogrodowe zbudowane z palet

Źródło

Meble do ogrodu wykonane z palet

Źródło

Czarne meble ogrodowe z palet

Źródło

Łóżko ogrodowe wykonane z palet

Źródło

Kanapy ogrodowe z palet

Źródło

Meble z palet na balkonie

Źródło

Stolik ogrodowy wykonany z palet

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii dom, w której między innymi wyjaśniamy jak chronić dom przed owadami oraz podpowiadamy czy warto skorzystać z firmy sprzątającej w domu.

Dom