Wielu ludzi na co dzień masuje swoje ciało. Taki zabieg pomaga nie tylko w relaksacji, ale również w poprawie wyglądu skóry, przyspieszeniu krążenia krwi i zmniejszeniu obrzęków. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularny staje się także masaż twarzy. Odpowiednia pielęgnacja cery połączona z regularnym masowaniem skóry nie tylko poprawi jej koloryt i zmniejszy napięcie, ale również wysmukli twarz. Czego użyć do masażu twarzy i jak go wykonać?


W tym artykule znajdziesz:
1. Naturalny sposób na poprawę jędrności skóry twarzy
2. Masaż gua sha – jakie ruchy wykonywać?


Naturalny sposób na poprawę jędrności skóry twarzy

Wielu ludzi widząc na twarzy pierwsze zmarszczki i pogorszenie jędrności skóry decyduje się na inwazyjne zabiegi w gabinetach kosmetologicznych. Tymczasem warto wrócić do natury i skorzystać ze sposobów znanych już od wielu lat. Masaż twarzy nie tylko relaksuje i odpręża, ale również przynosi szereg korzyści w krótkim czasie. W rozpoczęciu przygody z jogą twarzy bardzo pomocny będzie chiński kamień gua sha. W rzeczywistości jest to bardziej płytka przypominająca serce, wykonana najczęściej z kwarcu bądź jadeitu. W zależności od producenta kamienie mogą nieco się różnić. Warto wybierać te o bardziej zaokrąglonych brzegach, aby podczas masażu nie uszkodzić skóry. W dosłownym tłumaczeniu gua sha to pocieranie aż do pojawienia się czerwonej skóry na twarzy. Faktycznie tak właśnie się dzieje, ponieważ podczas masowania rozszerzają się naczynia krwionośne. Aby jednak masaż przyniósł oczekiwane rezultaty, należy zagłębić się nieco w teorię. Od czego zacząć?

Masaż gua sha – jakie ruchy wykonywać?

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej higienie. Gua sha to kamień wielokrotnego użytku, należy więc dbać o jego czystość. Przed rozpoczęciem masażu trzeba dokładnie oczyścić skórę, a następnie nałożyć na nią olejek lub krem, który spowoduje, że ruchy płytki będą bardziej płynne. Każdy masaż twarzy wykonuje się ruchami ośrodkowymi. Oznacza to kierowanie się od środka twarzy do węzłów chłonnych. Warto rozpocząć masaż już od szyi, wykonując ruchy w kierunku żuchwy. Regularne masowanie szyi pomaga ujędrnić skórę, czego efektem jest między innymi zmniejszenie tak zwanego drugiego podbródka, z którym boryka się wielu ludzi. Po dokładnych ruchach w tym rejonie należy przejść do policzków, okolic oczu i czoła. Do masażu policzków i czoła używa się długiego boku kamienia. Powieki i brwi masujemy stroną z wgłębieniem, natomiast okolice ust krótkim bokiem płytki. Ilość wykonywanych ruchów powinna być jednakowa dla każdej okolicy.

Regularnie (przynajmniej 2,3 razy w tygodniu) wykonywany masaż powoli w krótkim czasie zobaczyć niesamowite efekty. Skóra twarzy stanie się mniej zmęczona, nabierze blasku, poprawi się jej koloryt i elastyczność. Z biegiem czasu nastąpi zmiana owalu twarzy oraz spłycenie niewielkich zmarszczek. Korzyści, jakie daje masaż kamieniem gua sha sprawiają, że warto włączyć go do swojej codziennej rutyny.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy co to jest peeling kawitacyjny oraz przedstawiamy domowe maseczki na piękną cerę.