Sposoby na uporczywą tkankę tłuszczową

Uporczywy nadmiar kilogramów w postaci tkanki tłuszczowej to zmora wielu osób, które zmagają się z nadwagą. Pozbycie się zbędnego ciężaru z organizmu bywa bardzo trudne, a praca nad kształtowaniem sylwetki wymaga systematyczności i samozaparcia. Są jednak sposoby, dzięki którym można wspomóc odchudzanie i szybciej uzyskać wymarzony efekt. Redukcja niechcianej i opornej tkanki tłuszczowej jest możliwa tylko wtedy, gdy kompleksowo wprowadzony zostanie szereg działań sprzyjających utracie kilogramów. W procesie odchudzania ważne jest, aby pozostać konsekwentnym, nie poddawać się i myśleć o zmianach długoterminowo. Nie wystarczy działać jednorazowo, trzeba zmienić swoje codzienne nawyki. Jeżeli widzieliście już nasze poprzednie wpisy w których podpowiadamy Wam co jeść przed snem, dlaczego warto pić czerwoną herbatę oraz czy cheat meal ma sens podczas diety, czas przejść do dzisiejszego wpisu! Zapraszamy do krótkiej lektury!Dieta to podstawa!

Bez właściwej, odpowiednio zbilansowanej i pełnowartościowej, bogatej w mikro i makroelementy diety nie można myśleć o zmianach w swoim organizmie. Odrzucenie niezdrowych nawyków żywieniowych jest kluczowe dla kształtowania się sylwetki i pozbycia zbędnych kilogramów.
Ważne, aby rozpisać sobie codzienne posiłki w odpowiednich odstępach czasowych, a ich skład i wartość energetyczna musi być dostosowana do podjętej aktywności fizycznej i trybu życia. Dieta nie musi być ciągłym wyrzekaniem się smacznych potraw, można jeść zdrowo, niskokalorycznie, a do tego pysznie. Jeśli zmiana jadłospisu stanowi problem, można udać się do dietetyka, który rozpisze go w taki sposób, aby nie sprawiał większych trudności i był spersonalizowany. Ponadto trzeba pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Woda stanowi dla niego bardzo istotną rolę, dlatego warto mieć ją zawsze przy sobie. Należy popijać ją małymi łykami, za to często, aby w ciągu całego dnia wypić około 2 litrów.

Ruch to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Dla fanatyków sportów i ćwiczeń fitness znajdzie się wiele ciekawych propozycji. Może to być siłownia, pływanie, jazda na rowerze, tenis, bieganie, piłka nożna, jazda na rolkach – w zależności od upodobań. Jeśli problem z nadwagą jest duży albo brakuje czasu na dodatkowe aktywności, wystarczy wybrać się na codzienny spacer, zrezygnować z jeżdżenia samochodem na koszt jazdy rowerem do pracy, czy wchodzić po schodach zamiast poruszać się windą. Na początek wystarczy, a organizm będzie wdzięczny za dodatkową porcję ruchu.

Niezawodne zabiegi na ciało na oporną tkankę tłuszczową

W niektórych przypadkach dieta i ćwiczenia to za mało, aby poprawić metabolizm i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na pomoc przychodzą sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym połączenie wszystkich elementów terapii odchudzającej będzie skuteczne, a rezultaty widoczne.

– Wiele osób boryka się z problemem nadwagi lub otyłości. Należy pamiętać, że to nie wyłącznie kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowie. Wprowadzenie zmian i działanie w kierunku pozbycia się kłopotliwych i nadmiernych kilogramów, tzn. połączenie diety, ćwiczeń i zabiegów kosmetycznych, daje najlepsze rezultaty. To wpływa zarówno na wygląd oraz zdrowie, ale także często na równowagę psychiczną – podkreśla mgr kosmetolog Aleksandra Rabenda z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.Jednym z zabiegów, które najlepiej sprawdzą się podczas walki z tkanką tłuszczową jest kriolipoliza, czyli uszkadzanie komórek tłuszczowych za pomocą niskiej temperatury, która spada nawet do -11C°. Wykonywanie jej nowoczesną metodą przy użyciu dobranej głowicy urządzenia ZELTIQ CoolSculpting polega na zassaniu fałd tłuszczu i schłodzeniu tkanki pomiędzy dwoma panelami. Specjalne sensory zapobiegają odmrożeniu, dzięki czemu metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Dzięki unikalnym i wielofunkcyjnym głowicą jesteśmy w stanie wykonać zabieg na praktycznie każdej problematycznej partii ciała.

Drugim rodzajem zabiegu jest fala uderzeniowa w postaci fal akustycznych i elektrycznych, które rozbijają złogi tłuszczowe. Urządzenie medyczne, za pomocą którego jest przeprowadzany, EAT SkinShock sprawia, że energia przenika w głąb tkanki za sprawą głowicy rozpraszającej fale akustyczne. Dodatkowo, w połączeniu z drenażem limfatycznym efekty widać już po pierwszym działaniu. Drenaż limfatyczny jest też doskonałym uzupełnieniem zabiegu kriolipolizy.

Szczególnie w przypadku tkanki tłuszczowej, która jest bardzo oporna lub spora otyłość nie pozwala na wykonywanie intensywnych aktywności fizycznych, powyższe zabiegi będą bardzo pomocnym wsparciem w procesie odchudzania. Najważniejsze jest, aby podjąć decyzję oraz działania dotyczące zmian, a także postarać się w nich wytrwać. Organizm i sylwetka z pewnością się za to odwdzięczą.