Moskitiera na drzwi balkonowe – jak wybrać odpowiednią?

Drzwi balkonowe umożliwiają dostanie się owadów do środka, w tym przede wszystkim komarów i much, które potrafią mocno uprzykrzyć życie. Aby więc uniknąć problemów związanych z ich wpadaniem do mieszkania lub domu, warto zainwestować w moskitiery okienne. Jak wybrać odpowiednią? Na co zwrócić uwagę w trakcie montażu? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Dlaczego warto zabezpieczyć drzwi balkonowe?
2. Moskitiery na drzwi balkonowe – rodzaje
3. Wybór moskitiery – na co zwrócić uwagę?
4. Moskitiera drzwiowa – montaż


Dlaczego warto zabezpieczyć drzwi balkonowe?

Zabezpieczenie drzwi balkonowych przed owadami jest bardzo ważne, bo znacząco podnosi komfort przebywania w domu. Brak owadów zapewnia spokojny sen, pozwala na odpoczynek w ciszy i spokoju. Komary i inne owady są bardzo uciążliwe, a w przypadku małych dzieci, osób uczulonych czy o wrażliwej skórze mogą powodować choroby i problemy skórne.

Moskitiery na drzwi balkonowe są idealne dla osób, które z powodu alergii mają problemy z wyjściem na zewnątrz w okresie intensywnego kwitnienia roślin i pylenia. Chronią przed pyłkami, zanieczyszczeniami, jednocześnie zapewniają dobrą cyrkulację powietrza.

Sprawdź szeroką ofertę moskitier drzwiowych na stronie: https://familyrollo.pl/moskitiery/moskitiera-drzwiowa.

Moskitiery na drzwi balkonowe – rodzaje

Producenci oferują różnego rodzaju moskitiery, które można dopasować do każdego wnętrza. Istnieje kilka rodzajów moskitier na drzwi balkonowe, które można wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego zabezpieczenia dla swojego domu. Do wyboru są różne modele, które przedstawiamy poniżej.

 • Moskitiera na drzwi balkonowe rolowana – to najczęściej spotykany rodzaj zabezpieczenia na okno. Moskitiera jest umieszczana na rolce, co pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie drzwi balkonowych, a także jej przechowywanie w momencie, gdy nie jest potrzebna. Moskitiery rolowane są najczęściej wykonane z siatki nylonowej lub metalowej, mogą być zamontowane na ścianie, we wnęce lub na ościeżnicy.
 • Moskitiera stała – to rozwiązanie polegające na zamontowaniu moskitiery na stałe w ramie okiennej. Tego typu moskitiery nie sprawdzą się w przypadku drzwi balkonowych, nadają się raczej do tradycyjnych okien.
 • Moskitiera z drzwiami – to opcja dla osób, które chcą zachować pełną funkcjonalność drzwi balkonowych. Moskitiera jest umieszczana w ramie drzwiowej i posiada drzwi, które umożliwiają łatwe wejście i wyjście na zewnątrz.
 • Moskitiera plisowana – to świetne rozwiązanie, które stanowi zabezpieczenie przed pyłkami, opadami z drzew, kurzem i zanieczyszczeniami, które dostają się do domu z zewnątrz. Nie ogranicza swobodnego przepływu powietrza, nie blokuje naturalnego światła słonecznego oraz nie ogranicza widoczności. Są wyjątkowo funkcjonalne i bardzo estetyczne. Można je zamontować na każdego typu drzwiach, również tych o niestandardowych wymiarach oraz nietypowej budowie. Sprawdź, jak wyglądają moskitiery plisowane na taras: https://familyrollo.pl/moskitiery/moskitiera-plisowana-na-taras.
 • Moskitiera przesuwna – to rozwiązanie gwarantuje trwałość, konstrukcja minimalizuje wystąpienie szkód mechanicznych i odkształceń. Drzwi moskitiery są stabilne i sztywne, umieszczone w dedykowanych prowadnicach, montowanych są na górnej i dolnej części wnęki.
 • Moskitiery przesuwane nadają się do dużych drzwi balkonowych i tarasowych.
  Moskitiera na drzwi balkonowe magnetyczna – to rozwiązanie dla osób, które chcą zabezpieczyć okno, ale bez skomplikowanego montażu. Moskitiera magnetyczna składa się z dwóch paneli pokrytych siatką, które są łączone magnesami. Można ją łatwo przymocować do ramy drzwiowej bez użycia narzędzi.

Wybór moskitiery – na co zwrócić uwagę?

Wybierając moskitierę na drzwi balkonowe, warto zwrócić uwagę na kilka innych ważnych elementów.

 • Wymiary moskitiery – przed zakupem moskitiery należy dokładnie zmierzyć wymiary ramy drzwiowej, aby uniknąć zakupu moskitiery, która jest za mała lub za duża.
 • Siatka moskitiery – warto zwrócić uwagę na rodzaj siatki, z której wykonane jest moskitiery drzwiowe. Najlepiej wybrać siatkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, która zapewni optymalną ochronę przed owadami i różnego typu zanieczyszczeniami.
 • Kolor – moskitiery są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do wyglądu drzwi balkonowych i tarasowych

Moskitiera drzwiowa – montaż

Montaż moskitiery na drzwi balkonowe jest stosunkowo prosty, zależy od tego, jaka moskitiera została wybrana. Warto pamiętać, że wymaga odpowiedniej precyzji i narzędzi. W przypadku moskitier na rolce montaż polega na umieszczeniu rolki w odpowiednim miejscu i przykręceniu jej do ramy drzwiowej. Następnie należy przeciągnąć siatkę i przykręcić ją do dolnej belki.

W przypadku moskitier stałych lub z drzwiami montaż polega na umieszczeniu ramy moskitiery na drzwiach balkonowych lub tarasowych i przykręceniu jej w odpowiednich miejscach. Najprostsze w montażu są moskitiery magnetyczne,  nie wymaga użycia narzędzi. Wystarczy przymocować magnetyczne panele do ramy drzwiowej, a siatka sama się przylepi.
Moskitiery na drzwi balkonowe i tarasowe to skuteczny sposób na ochronę przed owadami i uciążliwymi insektami. Duży wybór pozwala dopasować produkt do swoich potrzeb. Montaż moskitier na drzwi balkonowe jest stosunkowo prosty, ale wymaga odpowiedniej precyzji i narzędzi. Po zainstalowaniu moskitiery na drzwi balkonowe możemy cieszyć się spokojnym snem i wolną od owadów przestrzenią.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii dom, w której między innymi podpowiadamy jak chronić dom przed owadami oraz przedstawiamy zalety ogrodzeń aluminiowych.

Dom