Najciekawsze inspiracje na pokój dla chłopca – 12 pomysłów

Pokój dla chłopca to jego królestwo, w którym ma swój azyl i miejsce do zabaw. Jest to pomieszczenie pochłaniające nie mniej uwagi niż pozostałe, a jego aranżacja wymaga tyle samo pomysłowości i kreatywności co urządzanie pokoju dla dziewczynki. Jak więc go wyposażyć, tak aby spełniał oczekiwania dziecka w danym wieku? Najważniejszy jest dobry plan! Podczas aranżacji powinniśmy wziąć pod uwagę to czym chłopiec się interesuje i co lubi najbardziej. W tym wypadku warto dać się ponieść wyobraźni i przenieść się do czasów, w których samemu było się dzieckiem. To z pewnością pomoże zrozumieć jego potrzeby, a stąd już tylko krok do realizacji! Przechodząc jednak do sedna, aby pokój dla chłopca był funkcjonalny, warto znaleźć w nim miejsce na 3 strefy: do zabawy, nauki i odpoczynku. Ta do nauki powinna być zlokalizowana jak najbliżej okna, co zapewni dużą dawkę naturalnego światła – będzie to zdrowsze dla oczu i doda energii do działania. Co ważne, jest to możliwe nawet w niedużym pomieszczeniu. Dodatkowo, sam pokój powinien być kolorowy i pełen schowków na zabawki. Dobrym pomysłem jest wyposażenie go w kosze, pudełka i pojemniki, w których chłopiec będzie mógł przechowywać swoje skarby. A jak to wygląda w rzeczywistości? Jeżeli widzieliście już nasze pomysły na aranżację balonu w bloku, czas najwyższy przejść do dzisiejszej dawki inspiracji. Przed Wami 12 propozycji na wyposażenie pokoju dla chłopca!

Pomysły na aranżację pokoju dla chłopca – 12 inspiracji

Pokój dla chłopca od lat jednoznacznie kojarzy się z kolorem błękitnym. I choć jest to niezwykle uniwersalna opcja, to spokojnie można wyjść poza te stereotypowe ramy. Które więc barwy warto jeszcze wykorzystać? W pomieszczeniu dla dziecka świetnie sprawdzą się odcienie żółtego, zielonego, niebieskiego oraz delikatne szarości, a w niektórych przypadkach nawet biel. Oczywiście w tym wypadku dobrym pomysłem jest sugerowanie się preferencjami synka, choć nie oznacza to, że musimy się ich sztywno trzymać. Czasem lepiej wykorzystać dany kolor w formie akcentu niż jako motyw przewodni. To samo dotyczy umeblowania. Tutaj tak jak wcześniej wspomnieliśmy, w pokoju dla chłopca powinno więc znaleźć się miejsce do realizacji jego hobby, przestrzeń do zabawy, miejsce do nauki oraz wypoczynku. Te oczywiście warto wyposażyć we wszelkiego rodzaju dodatki, które będą integralnym elementem wnętrza. Zacznijmy od najważniejszego, czyli podłogi. Świetnym pomysłem jest wyposażenie pokoju w niewielki dywan lub matę, które sprawią, że pomieszczenie będzie przytulniejsze. Oprócz tego łóżko, sofę lub fotel warto pokryć kolorowymi narzutami z miękkiego materiału, które będą dopełniały cały wystrój. Kolejnym ciekawym elementem dekoracyjnym są fototapety. I tak w przypadku mniejszych chłopców dobrym pomysłem będzie postawienie na geometryczne wzory w postaci gwiazdek, groszków lub kratki, a w przypadku tych większych można wykorzystać ilustracje odpowiadające jego upodobaniom. A jak to wygląda na zdjęciach? Jeżeli widzieliście już nasze inspiracje na meble ogrodowe z palet, czas najwyższy zapoznać się z dzisiejszą dawką pomysłów! Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

Pokój dla chłopca w kolorze szarym

Źródło

Przytulny pokój dla chłopca

Źródło

Szary pokój dla chłopca

Źródło

Niebieski pokój dla chłopca

Źródło

Pokój dla chłopca w kolorze niebieskim

Źródło

Granatowy pokój dla chłopca

Źródło

Pokój dla chłopca w kolorze miętowym

Źródło

Pomysłowy pokój dla chłopca

Źródło

Pokój dla starszego chłopca

Źródło

Ciemny pokój dla chłopca

Źródło

Kolorowy pokój dla chłopca

Źródło

Funkcjonalny pokój dla chłopca

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii dom, w której między innymi podpowiadamy jak chronić dom przed owadami oraz wyjaśniamy czy warto skorzystać z pomocy firmy sprzątającej w domu.

Dom