Wiotka skóra twarzy – jak sobie z nią poradzić?

W trosce o kondycję i młody wygląd skóry pielęgnacja oparta na kolagenie stanowi istotny element dbania o nasze ciało. Składnik ten podbija serca nie tylko dojrzałych pań. W czym zatem tkwi sekret mocy kolagenu i jak faktycznie wpływa on na naszą skórę?

Zabiegi na wiotką skórę twarzy

Kolagen to niezwykle istotny element budulcowy tkanek wszystkich organizmów – w tym ciała ludzkiego. Stanowi około 1/3 ogółu białek organizmu, pełniąc szereg istotnych funkcji. Stanowi podporę i ochronę narządów, wypełnia przestrzeń między komórkami, ale również zapewnia dobrą kondycję i wytrzymałość mechaniczną tkanek – wpływa na ich twardość, sprężystość czy elastyczność. Ponadto, kolagen odpowiada za procesy odnowy komórkowej w skórze oraz utrzymuje odpowiedni poziom jej nawilżenia, co ma odzwierciedlenie w naszym wyglądzie. Jako główne włókno podporowe skóry czyni ją elastyczną, sprężystą, młodą.

Niestety wraz z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kolagenu, a jego ubytki możemy zaobserwować już po 25 roku życia. Skóra staje się wiotka, mniej sprężysta, pomarszczona i cieńsza. Pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Twarz wygląda na zmęczoną, staje się blada, przesuszona. Bez kolagenu nie mamy bowiem szansy na dobrą kondycję skóry, a tym samym piękny wygląd. Dlatego lekarze i eksperci medycyny estetycznej rekomendują zabiegi anti-aging, których celem jest uzupełnienie niedoborów kolagenu.

Niezwykle skuteczną i efektywną metodą dostarczania kolagenu z zewnątrz są zabiegi medycyny estetycznej, w tym biostymulacja Linerase. Zabieg pozwala na stymulację i produkcję nowych komórek tkanki łącznej (fibroblastów) oraz włókien kolagenowych, a tym samym działa jak impuls uaktywniający naturalne procesy regeneracyjne skóry. Uzupełnia niedobór, pobudza i utrzymuje intensywną produkcję kolagenu w skórze bez względu na wiek – przez co pozwala na przywrócenie jej młodego wyglądu, poprawę sprężystości, redukcję zmarszczek i bruzd. Pod wpływem biostymulacji Linerase dojrzała skóra zagęszcza się tak, jakby wciąż była młoda, poprawia się jej nawilżenie i kondycja.

Warto pamiętać, iż terapia atelokolagenem Linerase jest naturalna i bezpieczna. Zabieg jest minimalnie inwazyjny, bezpośrednio po nim pacjent może powrócić do codziennych aktywności. W medycynie estetycznej lekarze stosują Linerase w procedurze głębokiej bioregeneracji, odpowiednio do stosowania w najdelikatniejszych okolicach twarzy, szyi, dekoltu, czy powierzchni grzbietowej dłoni.

W ostatnich miesiącach marka Linerase została rozszerzona o zabieg nawilżający Linerase Hydro czyli nieusieciowany kwas hialuronowy o wielkości cząsteczki, która stwarza doskonałe warunki do produkcji kolagenu w naszej skórze. Linerase Hydro dedykowany jest dla suchej skóry, która oprócz biostymulacji potrzebuje nawilżenia. Dlatego uzupełnienie kolagenowej terapii preparatem Linerase Hydro jest strzałem w dziesiątkę.

Zarówno zabieg biostymulacji kolagenem Linerase czy zastosowanie Linerase Hydro powinno być wykonywane przez lekarza, który ma doświadczenie w prawidłowej aplikacji preparatu. Procedura nie wymaga od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania.

  • Koszt zabiegu Linerase Hydro ok. 400-500 zł.
  • Koszt terapii składającej się z zabiegów Linerase atelokolagen, Linerase Hydro – 1600 zł.

Więcej na: www.bdaesthetic.com

Bdaesthtic jest jedynym dystrybutorem marki Linerase w Polsce.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak przyspieszyć wzrost włosów oraz przedstawiamy sposoby na spierzchnięte usta.