Rozjaśnianie włosów – jak je przygotować?

Wiele kobiet marzy o włosach blond, ale jak na złość matka natura obdarowała je kolorem brązowym, który jest najczęściej występującym odcieniem włosów. Na szczęście nie oznacza to, że trzeba zrezygnować ze swoim marzeń o platynowym odcieniu. Jednak trzeba pamiętać, aby włosy właściwie przygotować do rozjaśniania. Jak zatem to zrobić, aby nie narazić ich na pogorszenie kondycji? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Przygotowanie włosów do rozjaśniania
2. Wykonanie próby uczuleniowej
3. A co po rozjaśnianiu?


Przygotowanie włosów do rozjaśniania

Warto pamiętać, że rozjaśnianie włosów nie musi być wykonywane u fryzjera. Obecnie bez problemu możecie zakupić dobry rozjaśniacz, który rozjaśni włosy nawet o 9 tonów. Jednak trzeba odpowiednio do tego zabiegu przygotować włosy. W żadnym przypadku nie można rozjaśniać włosów zniszczonych, z rozdwojonymi końcówkami czy wypadających, bo tylko pogorszycie ich stan. Przede wszystkim musicie więc zadbać o właściwe nawilżanie. Przy czym nie wystarczy tylko, że dwa razy użyjecie odżywki i już uzyskacie optymalny efekt. Włosy trzeba nawilżać codziennie, a dopiero po miesiącu można przejść do ich rozjaśniania. Wybierajcie kosmetyki, które zawierają humektanty. Należy do nich choćby aloes, miód czy pantenol, które nie tylko nawilżają włosy, ale też utrzymują wysoki poziom nawilżenia i chronią przed promieniowaniem UV. Nie zapomnijcie też jak dobre właściwości nawilżające ma kwas hialuronowy. Dlatego też należy szukać kosmetyków, które w składzie mają wysoką zawartość tego składnika. Kwas hialuronowy chroni także włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia. Należy postawić również na kosmetyki regeneracyjne, które odbudowują strukturę włosów i należą do nich choćby proteiny. Możecie przygotować też domowe maseczki choćby na bazie jajek. Wystarczy tylko do miski wbić dwa jajka, następnie dodać do nich łyżkę oleju kokosowego, dwa banany i potartego ogórka. Całość mieszamy, aż powstanie w miarę jednolita masa. Następnie nakładamy naszą odżywkę nie tylko na całą długość włosów, ale też na skórę głowy. Po około godzinie spłukujemy ją ciepłą wodą i myjemy włosy szamponem bez dodatku silikonów czy też mocnych detergentów.

Wykonanie próby uczuleniowej

Bezpieczeństwo jest najważniejsze i to fakt. Obecnie dostępne rozjaśniacze uznawane są za w pełni bezpieczne, ale mimo wszystko mogą uczulać. Dlatego też trzeba wykonać próbę uczuleniową. Niewielką ilość rozjaśniacza nanosimy na skórę za uchem, bądź na zgięciu łokcia. Po 10 minutach zmywamy. Miejsce obserwujemy, jednocześnie musicie pamiętać, że nie możemy go myć. Po 24 godzinach sprawdzamy, że w miejscu próby nie powstało uczulenie czy też zaczerwienie skóry. Jeżeli nie, to właśnie wykluczyliśmy to, że nasza skóra zareaguje właśnie reakcją alergiczną. Po upływie 24 godzin możecie już przejść do rozjaśniania włosów.

A co po rozjaśnianiu?

Oczywiście o włosy rozjaśnione także trzeba dbać i chronić je przed uszkodzeniami. Warto postawić choćby na olejowanie. Warto wybrać olej kokosowy, arganowy, słonecznikowy czy też z nasion bawełny, które nie powodują żółknięcia koloru. Polecamy Wam olejowanie na sucho. Oznacza to, że na suche, uprzednio umyte włosy nakładacie pasmo po paśmie wybrany olejek. Następnie nakładacie czepek. Dzięki temu nie musicie obawiać się, że zabrudzicie ubranie. Olejek trzymamy na włosach przez około 2 godziny, a potem zmywamy ciepłą wodą. Jeżeli Wasze włosy są bardzo przesuszone, to potrzymajcie olejek przez całą noc. Dzięki temu uzyskacie jeszcze lepsze nawilżenie włosów. Stosujcie też wcierki z potartego ogórka na skórę głowy.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi przedstawiamy domowe i profesjonalne metody rozjaśniania włosów oraz wyjaśniamy czym przyciemnić za bardzo rozjaśnione włosy.