Jak zadbać o atrakcyjny wygląd zimą?

Zima to bardzo ponury czas, kiedy większą uwagę zwracamy na wygodę i ciepło, niż na wygląd. Chłód, wiatr, śnieg, deszcz, a do tego brak słońca. Mało kto stara się aby wierzchnia odzież wyglądała ciekawie, kolorowo, a tym samym poprawiała nasze samopoczucie. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka trików, które wspaniale dopełniają i uatrakcyjniają zimowe stylizacje.

Najważniejsze są dodatki

Wyselekcjonowane dodatki potrafią dodać atrakcyjności nawet najbardziej smutnej kreacji. Każdą czarną kurtkę, czy płaszcz można wzbogacić dodatkowymi barwami poprzez ubieranie stylowych elementów, takich jak szale, czapki, rękawiczki, czy poncho.

Czapka – charakterystyczna część looku

Ważny element stanowiący nieodłączną część zimowej stylizacji. Każdy kto z nami rozmawia, lub na nas spogląda, zazwyczaj zwraca uwagę na naszą twarz. Dlatego warto tuż nad nią umieścić piękną kolorową czapkę, która będzie pasowała do naszego wyglądu. Pamiętajmy aby odcień czapki zgadzał się z szalikiem. Jeżeli wybieramy czapkę w odcieniach ciepłych/zimnych, szalik także powinien być w tych barwach.

Szalik – nieodłączny element zimowej kreacji

Szale to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów stylistycznych zimowej kreacji. To właśnie one tulą Cię w chłodny dzień, nadając Twojej stylizacji odpowiedniego looku. W sklepach jest ogromny wybór kolorowych szalików, które doskonale przełamią smutne zimowe kolory. Wzbogać nimi swój wygląd.

Rękawiczki – nie tylko ogrzewają, ale i kolorują

W przeciwieństwie do czapki i szalika, rękawiczki nie muszą stanowić kompletu, przez co będą dodatkowym atutem naszej stylizacji. Możemy eksperymentować, i dobierać kolory kontrastujące z tymi elementami, dzięki czemu wzbogacimy nasz look.

Buty – dopełniają każdą zimową stylizację

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch par butów na zimę. Jedne sportowe lub trekkingowe na co dzień, idealnie nadające się do do dżinsów, czy leginsów, oraz drugie bardziej eleganckie, to wyjściowych kreacji.

Czy zimą moda zanika?

Absolutnie nie! Podczas nielubianej przez wielu zimy, również możemy poczuć się niczym na wybiegu. Pamiętajmy aby szukać inspiracji, i eksperymentować z ubiorem. Nie zamykajmy się wyłącznie do ponurych odcieni, a jeżeli takie właśnie lubicie, przełamcie je kolorem! Dobrze dobrana stylizacja, z pewnością poprawi Wam humor, oraz przyciągnie uwagę innych.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii moda, w której między innymi podpowiadamy do jakiej figury pasują tuniki oraz wyjaśniamy do jakiej figury pasują spodnie wide leg.