Jak zabezpieczyć dom przed owadami

Co roku wraz z nadejściem ciepłych dni, powraca problem pojawiających się owadów. Te nie tylko zakłócają nasz spokój na zewnątrz, ale również dokuczają nam w mieszkaniu czy domu, szczególnie gdy często wietrzymy pomieszczenia. Na szczęście jest bardzo dużo sposobów, które pomagają zabezpieczyć nasze zacisze przed tym uciążliwym problemem. W jaki więc sposób chronić dom przed owadami? Które preparaty i środki okażą się pomocne? W dzisiejszym artykule wspólnie z Marcinem Zawadą – producentem moskitier okiennych z Łodzi – przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które pomogą się z nimi uporać!

Czy owady są zagrożeniem w domu i mieszkaniu?

Owady stają się prawdziwą udręką nie tylko przez wydawane dźwięki czy uciążliwe ugryzienia, ale również przez mnóstwo przenoszonych chorób, które mogą spowodować niebezpieczne powikłania. Temat dotyczy szczególnie osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie, gdyż ukąszenie zwykłej osy lub komara może wywołać reakcję alergiczną. To jednak nie wszystko, część z owadów żyjących w naszym kraju przenosi choroby groźne dla człowieka – w tym wypadku szczególnie powinniśmy wystrzegać się kleszczy, os, meszek, oraz komarów. Aby więc uniknąć wszelkich problemów związanych z ich obecnością w domu lub mieszkaniu, warto się odpowiednio zabezpieczyć. W jaki sposób?

Jak uchronić dom lub mieszkanie przed owadami?

1. Zabezpieczmy okna i drzwi

Podstawą jest zabezpieczenie wszelkich otworów przez, które owady mogą dostawać się do środka. W tym wypadku świetnym wyborem będzie montaż moskitier okiennych, które uniemożliwią im dostęp. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia wnętrza nie tylko przed owadami, ale również zanieczyszczeniami oraz pyłkami drzew, ponieważ w niezwykle łatwy sposób ograniczamy ich dostęp do pomieszczenia – zdradza nam ekspert firmy CzechRolety.pl.

2. Wykorzystajmy lampy owadobójcze

Jest to w miarę nowy wynalazek, który za sprawą swojej skuteczności przyciąga nowych klientów. Warto pamiętać że im wyższa jest moc urządzenia, tym większy jest promień działania lampy. Jest to więc doskonały sposób na odstraszanie owadów szczególnie w przypadku balkonów i tarasów.

3. Zastosujmy elektrofumigator

Jest to jedna z najpopularniejszych i co ważne niekosztownych metod zabezpieczania pomieszczeń przed owadami. Są to niewielkie urządzenia w których znajduje się owadobójczy spray, i który jest aktywowany po podłączeniu do kontaktu. Co ważne urządzenie może nam posłużyć przez wiele sezonów, gdyż butelka z preparatem jest wymienna.

4. Użyjmy kadzidełek i świec zapachowych

Równie popularną choć mniej skuteczną metodą jest wykorzystywanie kadzidełek i świec zapachowych, które odstraszają niechciane owady. W zależności od wyboru, tego typu środki działają w promieniu od 2 do 15 metrów. Warto jednak wspomnieć że najlepiej używać ich w niewielkich pomieszczeniach, gdzie są najskuteczniejsze, lub na zewnątrz – jeżeli są do tego przeznaczone.

Jak więc widać jest kilka łatwo dostępnych sposobów na radzenie sobie z insektami, które wcale nie muszą być tak straszne. W dzisiejszych czasach w sklepach znajdziemy mnóstwo różnych środków, które skutecznie ochronią nasze mieszkanie i dom przed owadami. Jeżeli jednak wciąż boimy się ugryzień, warto rozważyć zastosowanie dodatkowych środków ochronnych w postaci sprayów lub preparatów stosowanych na skórze. A Wy jakich metod używacie? Jeżeli widzieliście już nasze wpisy w których odpowiadamy czy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej oraz jak odkazić mieszkanie po chorobie zakaźnej, dajcie znać w komentarzach!

Dom