Co to jest fototerapia?

Czy można pozbyć się zmian skórnych przy użyciu lamp medycznych w postaci światła LED? Na czym polega sekret zabiegów wykorzystujących fototerapię? Okazuje się, że ten rodzaj terapii stanowi jedno z bardziej efektywnych rozwiązań, które radzi sobie z wieloma niedoskonałościami na skórze. A wszystko to dzięki wykorzystaniu fal o różnej długości oraz kolorze.Światło odgrywa bardzo ważną rolę dla ludzkiego organizmu, stanowiąc dla niego przede wszystkim najlepsze źródło witaminy D. Fototerapia najczęściej wykorzystywana jest podczas zabiegów medycyny estetycznej, w dermatologii, a także chirurgii i ginekologii. Dlatego, aby rozprawić się z różnego rodzaju zmianami na skórze, które sprawiają wielu osobom trudność lub wyglądają nieestetycznie, medycyna wychodzi naprzeciw z lampami LED TriWings®.

Na czym polega kuracja światłem?

Lampy LED emitują światło o różnej długości oraz kolorze fal. Występują one w sześciu odmianach, a każda z nich pomaga w uzyskaniu zdrowszej cery i odpowiada za inny zakres działania. Skóra podczas jej naświetlania stymuluje procesy regeneracyjne komórek, dzięki czemu spowalniane są procesy starzenia. Wspomaga to leczenie chorób skóry, jak również gojenie się ran pozabiegowych.

Kolorowe światło, które leczy i upiększa

W urządzeniu LED TriWings® zostały umieszczone lampy emitujące światło w sześciu kolorach. Każdy z nich sprawia, że inny rodzaj defektu skóry zostanie z powodzeniem zniwelowany. Naświetlaniu zostaje poddany obszar skóry, wymagający leczenia. Zabieg ten sprawia, że tkanka się nie nagrzewa, a więc nie prowadzi do poparzeń i nie wymaga czasu rekonwalescencji – mówi mgr kosmetolog Emilia Dawiec z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Sześć rodzajów światła jest podstawą całej fototerapii. Światło fioletowe (działające na poziomie naskórka o dł. 415 nm) z powodzeniem leczy trądzik oraz stany zapalne skóry, a do tego działa przeciwstarzeniowo. Promienie niebieskie (oddziałujące na poziomie o dł. 470 nm) ma zastosowanie antybakteryjne i przeciwzapalne, a także skutecznie wpływa na trądzik, opryszczkę oraz łuszczycę. Światło żółte (działa na poziomie naskórka oraz skóry właściwej o dł. 590 nm) stosuje się do zredukowania rumienia, zabiegów odmładzających oraz w leczeniu fotouszkodzeń skóry. Pomarańczowe (funkcjonujące na poziomie naskórka oraz skóry właściwej o dł. 590 nm i 630 nm) łagodzi podrażnienia i stany zapalne, jak również posiada działanie anti-aging i redukuje rumień. Światło czerwone (oddziałujące na poziomie naskórka oraz skóry właściwej o dł. 630 nm) zwiększa produkcję kolagenu i elastyny w skórze, działa odmładzająco, łagodzi podrażnienia, a także ujędrnia. Ostatnim rodzajem jest podczerwień IR (działa na poziomie naskórka, skóry właściwej oraz na głębiej położonych strukturach o dł. 850 nm.), która przyspiesza gojenie, m.in. stłuczenia, blizny i zwyrodnienie stawów, ponadto redukuje stany zapalne, usuwa toksyny z organizmu i zwiększa komórkową przemianę materii.Zabieg fototerapii jest bezpieczny i całkowicie bezbolesny. W zależności od tego, który obszar ciała jest poddawany kuracji, trwa on od kilku do kilkunastu minut.