Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy?

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna się skupiać na jej oczyszczaniu, nawilżaniu i odżywianiu oraz zapewnianiu ochrony przeciwsłonecznej. Jakich więc kosmetyków do tego używać? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Oczyszczanie twarzy
2. Nawilżanie i odżywianie skóry
3. Ochrona przeciwsłoneczna


Oczyszczanie twarzy

W codziennej pielęgnacji twarzy zdecydowanie jedną z ważniejszych kwestii jest oczyszczanie. Każdego dnia skóra ma kontakt z zanieczyszczeniami powietrza, może też być narażona na promieniowanie słoneczne, pozostają na niej resztki makijażu. Dlatego też, zanim przystąpimy do właściwej pielęgnacji – nawilżania czy odżywiania skóry, powinniśmy ją dogłębnie oczyścić. W tym celu warto stosować dopasowane do typu cery żele lub pianki myjące. Żeby usunąć zanieczyszczenia takie jak na przykład resztki makijażu warto zastosować produkty na bazie olejowej – olejek do demakijażu czy dwufazowy płyn, które poradzą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami. Od czasu do czasu, na przykład raz lub dwa razy w tygodniu w pielęgnację włączyć można też peeling. Z zależności od naszej cery dobierajmy peeling drobno, gruboziarnisty lub enzymatyczny. Pomoże on złuszczyć martwy naskórek, który potrafi zatykać pory, dogłębnie oczyści skórę, wygładzi ją w widoczny sposób i przygotuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nawilżanie i odżywianie skóry

Oczyszczona skóra jest gotowa do zabiegów mających na celu jej nawilżenie i odżywienie. Dzięki nim cera jest rozświetlona, wygląda młodzieńczo, zdrowo i jest pełna witalności. Dobrze dobrane kosmetyki pomagają przywrócić skórze jędrność i elastyczność, opóźnić procesy starzenia. Jakich kosmetyków szukać? Warto postawić na przykład na krem nawilżający do twarzy z ceramidami. Ceramidy mogą w skuteczny sposób odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry, który stanowi specjalną warstwę ochronną, zapobiegającą uciekaniu wilgoci na zewnątrz. Dzięki temu skóra jest nawilżona aż do głębszych warstw. Bardzo popularne ostatnio są produkty takie jak serum z peptydami. Peptydy uczestniczą w syntezie składników takich jak na przykład kolagen, dzięki czemu ich dostarczanie skórze powoduje, że ma ona szansę się regenerować, wzbogacać o składniki ujędrniające i uelastyczniające. W odżywianiu cery niezwykle ważne są też witaminy – witamina C która ma charakter rozświetlający i wydobywa naturalny blask skóry, witaminy E i A nazywane witaminami młodości. To właśnie te składniki sprawiają, że cera jest niezwykle witalna, zdrowa i młoda. Można jej dostarczać skórze w kremach, serach czy na przykład skoncentrowanych ampułkach.

Ochrona przeciwsłoneczna

Niezwykle ważną kwestią jest także ochrona przeciwsłoneczna. Nie powinno się jej pomijać nawet w miesiącach zimowych czy w pochmurne dni, ponieważ także wtedy słońce oddziałuje na skórę twarzy. Każdy lubi efekt cery delikatnie muśniętej słońcem, jednakże bez odpowiedniej ochrony nietrudno o oparzenia, a także uszkodzenia komórek skóry, które mogą powodować przebarwienia czy nawet nowotwory skóry. W miesiącach letnich, w bardzo słoneczne dni warto postawić na krem z filtrem SPF 50, natomiast w zimie, jesienią wystarczy SPF 20 lub 30. Wszystko też zależy od naturalnego kolorytu cery – wyższej ochrony przeciwsłonecznej będą potrzebowały osoby, które mają bladą skórę, opalają się od razu na czerwono i są bardziej podatne na poparzenia.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy jak olej kokosowy działa na skórę twarzy oraz podpowiadamy jak stosować olej z oregano na skórę.