Monachium to jedna z największych metropolii w południowej części Niemiec. Z pewnością większość z nas może miasto to kojarzyć głównie w Oktoberfest lub słynnym klubem piłkarskim. Niemniej jednak samo miasto ma nam niezwykle wiele do zaoferowania, jeśli tylko zdecydujemy się na jego zwiedzanie!


W tym artykule znajdziesz:
1. Plac Mariacki (Marienplatz)
2. Stadion Allianz Arena
3. Ogród Angielski (Englischer Garten)
4. Pałac Nymphenburg
5. Muzeum BMW


Plac Mariacki (Marienplatz)

Jeśli zastanawiamy się, co wato zobaczyć w Monachium to swoje pierwsze kroki warto skierować przede wszystkim na Plac Mariacki. Jest to pokaźnych rozmiarów plac miejski w Monachium, przy którym skupia się zdecydowanie największa ilość zabytków! Przy Marienplatz znajdziemy dwa ratusze- zarówno stary jak i nowy, które reprezentują sobą różnorodne style architektoniczne. Warto przyjrzeć się również kolumnie maryjnej, która została tam postawiona celem upamiętnienia końca szwedzkiej inwazji. Dotrzeć tam jest niezwykle łatwo, gdyż znajduje się tam ogromna, przesiadkowa stacja metra.

Plac Mariacki w Monachium

Stadion Allianz Arena

Jeśli kochamy piłkę nożną, a Bayren Munchen nie jest nam całkowicie obcym klubem piłkarskim, wówczas nie możemy przegapić także zwiedzenia Allianz Areny. To właśnie tam swoje domowe mecze rozgrywa słynny Bayern naszpikowany piłkarskimi gwiazdami. Allianz Arena powstała w latach 2003-2005 i może ona pomieścić ponad 75 tysięcy kibiców. W jej wnętrzu znajdziemy sklepiki, w których możemy nabyć wszelakie, oficjalne gadżety klubu piłkarskiego Bayern Munchen.

Ogród Angielski (Englischer Garten)

Ogród Angielski w Monachium to idealne miejsce dla miłośników przyrody i obcowania z naturą. Zajmuje on powierzchnię ponad 4 kilometrów kwadratowych i jest to park całkowicie naturalny. Powstał on wzdłuż głównej rzeki miejskiej- Izery i jest jednym z najpopularniejszych miejsc rekreacyjnych w całym mieście! Często organizowane są tam rozgrywki sportowe i koncerty, a największą uwagę skupia tradycyjna, japońska herbaciarnia, która powstała w 1972 roku. Sam Ogród Angielski został założony w 1789 roku, więc tego miejsca na mapie Monachium również nie wolno nam przegapić.

Pałac Nymphenburg

Pałac Nymphenburg to kolejny zabytek, którego nie można pominąć podczas zwiedzania miasta. Dawniej, była to letnia rezydencja Wittelsbachów. Obecnie jest to zwarty kompleks pałacowo-parkowy, który zajmuje pierwsze miejsce pod względem architektonicznym w Europie. Jego centralną część stanowi pawilon składający się z pięciu kondygnacji i schody wsparte na trzech, filarowych arkadach. Jeśli interesujemy się architekturą, to Pałac Nymphenburg dostarczy nam niezwykłych wrażeń!

Muzeum BMW

Muzeum BMW to z kolei miejsce dla miłośników motoryzacji i samochodów tej kultowej, niemieckiej marki. W tym muzeum możemy zapoznać się z ponad 100 letnią historią BMW- nie tylko w kontekście samochodów. Znajdziemy tam rzadkie okazy motocykli, a także samodzielnie przekonamy się o tym, jak pojazdy te doskonalone były na przestrzeni lat. Po raz pierwszy Muzeum BMW zostało otwarte w 1973 roku i od tego czasu stało się jedną z największych atrakcji w Monachium. Z pewnością nie można go przegapić podczas zwiedzania miasta!

Po więcej ciekawych informacji warto zajrzeć na NaWakacje.eu

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii lifestyle, w której między innymi wyjaśniamy co oznacza pożar, dym i ogień we śnie oraz przedstawiamy 4 zachowania, które prowadzą do rozstania w związku.